[]

Zincirli aktüatör neden bu kadar pahalı?

Tam olarak bu tarz bir pencere için bu tarz bir proje yapmak istiyorum:

www.youtube.com

Bunun adı chain actuator imiş. baktığım kadarıyla basit bir mekanizma fakat 500 liradan aşağı yok. Neden böyle, ne özelliği var bu parçanın da bu kadar pahalı?

 
kendin yap madem.

malzemeler belli.

1 tane aluminyum kutu yapacaksın 2-3mm saçtan olur, atımış düpont parçalarından olur. bunun dışında bi matkap bi kaç köşebent parçası ile montaj olayını ayarlarsın.

piyasada değişik ölçülerde zincir dişli ve elektrik motoru var. bunları temin edeceksin.

bunun dışında pimapencilerden 2 tane cam pistonu alacaksın tarif edip(dikkat edersen yaylı olarak kendisi açılıyor pencere)

limit switch vardır muhtemelen açılıp kapandığında motoru zorlamasın stop etsin diye. limit swtich diyorum ama milyon tane çeşidi var manyetiklerine kadar.

geriye de işte elektrik hattı bağlantısı kalır.

zor mu? değil. servo falan bilmem ama ben, kalkıp bilgisayardan online olarak açtıracağım falan dersen.

redüktör varmıdır bilmiyorum, belki de servo kullanmışlardır aceminin dediği gibi.
  • killerbee  (22.06.18 02:33:16 ~ 02:35:11) 
500 TL ye bunu yaptirabiliyorsaniz fiyatı iyi bence


  • kisa  (22.06.18 02:57:06) 
O kadar paraya gerek yok, şöyle bir şeyler ile de çözebilirsin;

tr.aliexpress.com
  • John Bloor  (22.06.18 11:45:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.