Şu an ev satmak mantıklı mı?

Kriz, mevsim, vs. göz önünde bulundurarak.

evet. tam vakti.

  • babilbaligi  (21.06.18 16:13:07)
mevsim doğru ama piyasa çok durgun.
acil değilse bekletirdim ben.

  • cedex  (21.06.18 16:15:05)
satabilirsen buyur sat. evet buyur sat. hadi hodri meydan.

biz uğraşıyoruz her gün susmayan telefon şimdi ayda 1 bile çalmaz oldu.

ehonomi çoh iyi.
  • killerbee  (21.06.18 16:19:09)
satamayacaksın zaten takma kafana
(geç kaldın)

  • kuşekağıt34  (21.06.18 16:20:48 ~ 16:20:55)
Satmak istediğin bir ev var ve de alıcı bulursan hiç düşünme.

  • John Bloor  (21.06.18 16:25:42)
alıcı çıkmış valla :)

  • nıç  (21.06.18 16:30:29)
nıç yazlığı kenara bırakıyorum.

ev satmak incelik ister, eğer uyanık olmazsan kazıklanırsınız dolandırılırsınız.

alan adam kalkıp bilmemne bankasının sizin oradaki şubesi dururken taaa karşılarda bi yerden kredi çekip , çekle ödeme falan yapacaksa hiç yanaşmayın.

şartlarınız net olsun. atıyorm ben istanbulda fatih te otuyorum, kredi çekeceksen kardeşim senin bankanın tuzla şubesinden değil buradaki şubeden çek.

ben senin çekini mekini doğrulamak için taaa oralara gidemem gibi.

banka çeki yerine şahıs çekiyle katiyen satış yapmayın.

çek karşılıksız çıkıyor ama hiçbir yaptırımı olmuyor.
  • killerbee  (21.06.18 16:35:29 ~ 16:37:56)
bazıları akıllarınca hükümete laf atmışlar,
evet ekonomi çok iyi, herkesin evi var bundan dolayı satamayabilirsiniz.
sonuçta türkiyemiz gelişti, önceden kaç evde ütü masası vardı?
ekonomi osurup duruyor, sıçması yakın. evi ya ucuza satarsın ya da satamazsın.
  • seyduna6687  (21.06.18 16:55:01)
yani öyle istediğimiz teklif de gelmedi. kaç sene önce aldığımız fiyata yakın bir şey. o yüzden de içimize sinmiyor ama önümüzdeki krizlerden de korkuyoruz.

  • nıç  (21.06.18 17:01:43)
evet. nakit para çok değerli olacak ilerleyen zamanda..

  • gameofannen  (21.06.18 17:16:12)
Reis darbenin hemen sonrasinda cok uyguna ev aldik istedigimiz fiyata satamadik. Simdi secim oncesi uyguna arsa aldik satamiyoruz istedigimiz fiyata. Birsey eder fiyatina geldiyse sat gitsin tabi. Olmadik paralara satacak degilsin. Kiyamet de kopsa ev senin. Kalsin. Secimden sonrasi muamma. Ben dovizde kalmayi tercih ederdim babam arsa aldi. Her sekilde elde turk parasi tutmak cok daha buyuk risk. Reisle ya da reisden bagimsiz bi secim durumunda da piyasayi bastan sona degistirecek bir olay olmayacak. Onun icin buyuk evhama gerek yok bence. Ama daha buyuk bir kriz beklentisi de hayal degil. Ama bunun bir gecede ev fiyatlarinin bir gecede yuzde50 dusurmesi beklenemez diye dusunuyoum.

  • allah yazdiysa bozsun  (21.06.18 18:55:50)
Kendimce yaptigim sudur;

Aldigim bir tasinmaza ya da degeri buyuk bir seye verdigim parayi o gunku kurdan dolara cevirip yazarim bir koseye.

Aradan 2-3-5 yil gecince bakarim o gunku dolar miktarinca tutara satabiliyorsam hic acimam satarim. Bi miktar dusuk dolar alabilecek para ediyorsa o anki durumuma gore tartarim.

Eger afaki fark varsa satmam. Yaslansin benimle birlikte.
  • brkylmz  (21.06.18 19:15:21)
Brkylmz +1

140 bin dolara aldıysam birkaç yıl sonra en az 150 bin dolara satarım. %2-3 enflasyon. TL beni bağlamaz.
  • Lim5  (21.06.18 20:23:18)