[]

western union ile para almak

isviçre'den akrabam yollayacak, online işlerden anlamadığından bir şubeden yollar. benim hangi bilgileri vermem lazım kendisine?
 
Ben bana gönderilen parayı WU ile almıştım. Şimdi dekonta baktım da, sanırım sadece ad-soyad ve pasaport numaran gerekli. Para da belirli bir bankaya gönderilmiyor. WU ile anlaşması olan, bulunduğun ülkenin herhangi bir bankasına pasaportunla gidip sana gelen "Mtcn" numarasını veriyorsun ve paranı alıyorsun.


  • hümanist tabutçu  (20.06.18 23:41:30) 
akraban adini soyadini bilse yeter. sen parani alirken pasaport/kimlik ile gidiyorsun. akraban sana mtcn denen numarayi verecek. parayi teslim alirken de o numarayi, adresini, mailini telefonunu, bekledigin para miktarini ve gonderenin adini soyadini belirtmen gerek. hepsi bu.


  • superfluid  (21.06.18 00:11:54) 
ben daha önce çektim.

anlaşmalı yere gidiyorsun

bayi
postane
banka vs

bazıları bi form doldurtuyor bazıları direkt alıyor.

akraban sana bi kod vermeli o kodu veriyorsun.

kimliğini veriyorsun

nereden gönderdiğini söylüyorsun

kaç para gönderdiğini söylüyorsun

bu kadar.

form verirlerse onu doldur.

deniz bank ve finansbank form veriyor

ziraat vermiyor

postane de vermiyor.

en son böyleydi şimdi değişmiş olabilir.
  • ergenpezeveng  (21.06.18 00:19:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.