Gün paramı vermeyen eleman

ben gün kelimesine bile sinir olan biriyken 10 ay önce arkadaşın ısrarıyla 10 kişilik güne girdim. son gelen olduğumdan beni direkt sona yazdılar. whatsapp tan her ayın 15'inde iğrenç esprilerle birbirlerine para yolladılar. ben son olduğumdan benim sıramda parayı gönderen gruptan çıktı. yalnız adamlardan biri mesajı görmesine rağmen (herkes sırası geldiğinde hesap no yolluyor) 500 lirasını yollamadı. halbuki ben ipneye zamanında 100 euro şeklinde takdim etmiştim. şimdi izne çıktı ve geri de dönmeyecek büyük ihtimalle.

adama abi diyorum. bayramda tebrik mesajı yolladım "sağ ol kardeş." diye mesaj atmış.

ne yapayım? soğuk su mu içeyim 500 liranın üstüne?

sakın güne girmeyin amk.

İste. İsteyemem dersen gündeki diğer arkadaşa söylersin vermedi diye. Rica edersin hatırlatır mısın ayıp olmasın ben söylemeyeyim diye...

  • stiletto heel  (20.06.18 21:27:17)
ipne büyük ihtimalle maddi zorluktadır. vermeyeceğini sanmam. ama ipnelik katsayısının yüksek olduğunu düşünüyorsanız, iyi tanıyorsanız arayın açıkça söyleyin. ne bilim ihtiyacım var diyin. veremem derse savcılığa gidiyorum diyin. ama çözüleceğini tahmin ediyorum.

  • iddaaci  (20.06.18 21:51:18)
İste ve ısrar et. Face deki bazı alış veriş gruplarında borcunu ödemeyenleri ifşa ediyorlar. Yola gelip borcunu ödeyen de oluyor böylece. Aslında bankaların yaptığını yakın çevremizdekiler ve hatta esnafta yapmalı. Borcunu zamanında ödemeyenler hakkında ortak bilgi havuzu oluşturulmalı. Borcunu ödemeyen bu kara listeye girmeli. Borç ödenene kadar ismi orada bulunmalı. 5 yıl boyunca uslu akıllı bir vatandaş olursa borç arşiv kaydı da silinmeli.

  • 1adam  (20.06.18 21:53:59)
Ya ne işin var hacım gün dediğin her ay kenara 500 tl atmak. Ne diye milletle iban atışıp yüz göz oluyosun.

  • lata  (20.06.18 23:38:26)
@lata: çok pişmanım. hele ki bu mallardan biri fetöcü falan çıkarsa sıçtık diye düşünüyorum.

  • ya ben lan neyse  (21.06.18 00:46:19)
vermedi piç. sırf hobisine ev yaptırıyor şimdi köyüne.

  • ya ben lan neyse  (11.09.18 23:36:59)