Atsan atılmaz, satsan satılmaz

Merhaba,

8 senelik bir tuğlam, pardon dizüstü bilgisayarım var. Donanımı haliyle çok eski, zamanında okuldaki programları arkadaşlara kıyasla çok iyi açıyordu da artık maalesef pek hızlı değil.

Sony Vaio vpc13z1e
Screen size 16.4"
RAM 8GB of Memory
Processor speed 1.73 GHz
Processor number i7-740QM
Screen Resolution (pixels) 1920 x 1080
Graphics card model number GeForce GT 425M GPU
Graphics card memory 1024MB

250gb ssd takmıştım geçen sene, bi tık hızlandı.
Fanı değiştirdim, yine de pek iyi çalışmıyor.
Batarya ölü, sadece kabloyla çalışıyor.
Kenarlarında kırıklar çatlaklar var.

Sorum, ben bunu napayım? Geçen şu anki bilgisayarımı servise gönderince buna bakındım idarelik. Çalışıyor ama kendine göre. Satsam satılmaz gibi, satılır mı? Kaç para verirler ki buna? Atsam gönül razı değil, çalışıyor iyi kötü. Kötü günler için saklamak da mantıklı değil. Ne yapayım?

Teşekkürler

ssd para yapan bişey, onu alıp gerisini eşe dosta hdd tak kullan diyerek hediye edebilirsin.

  • killerbee  (20.06.18 04:48:20)
Ver bilgisayaraal ihtiyaci olan cocuga. Ssdyi se cikarma , hdd ile verirsen kotuluk yapmis olursun. Hahaha

  • baldur2  (20.06.18 05:12:43)
xubuntu yükleyin. uzun süre daha idare eder sizi... evde yedek bilgisayar olur, misafir bilgisayarı olur...

mesela bende 1. nesil ipad var ihtiyarladı artık. tuvalete koydum. tuvalet ipadi oldu kendisi, iş görüyor...
  • dilemma of subscribtionability  (20.06.18 07:05:29)
Aynı makina bende de var. Bence bu makina problemli yani aşırı ısınması gibi bir durumu vardı. Ana kartım bozuldu ve bbulup yaptıramadım. Nakite çevireyim dersen ana kartını alabilirim :)

  • sbryldrm  (20.06.18 10:52:35)
kisin isinma amacli kullaniyoruz biz :)

  • brkylmz  (20.06.18 13:39:16)