Octavia Superb

Arkadaşlar merhaba,

Bu arabadan almayı düşünüyorum. Elemanlar, bu arabanın 1.4 TSI benzinli motor seçeneginde 7.6 lt/km yaktıgını iddaa ediyolar. Test sürüşü de bunu dogruluyor ama şehir içinde yakıt tüketimi ne durumda olur, bu konuda bilgisi olanlara, bu arabayla ilgili fikir beyan edecek olanlara çok teşekkür ederim.

PS: 1.4 TSI Passat, Golf ve Jetta'da kullanılan motorlarla aynı motorlar galiba.

Bide bu internet sitelerini gezdimde, millet bu arabanın 2009 -2010 modellerini genelde 1300, 1500, max 2000 km'de satışa çıkarmış. Nedir bunun hikmeti. Sevgiler.

1.6 FSI motora sahip bi araba kullanıyorum ki, TSI bunun bir gelişmiş teknolojisi olarak lanse edildi. ancak benim 1.6 FSI bile bahsedilenden daha ekonomik yakıtta. yani 6.5-7.0 gibi maksimum yakıt tüketimi. bu biraz garip geldi doğrusu.
ancak su var ki resimdeki aracın kasası büyük, motorda kücük kalmıssa biraz ki bu sık raslanan bi durum( mesela 2. nesil opel vectraların 1.6 sında vardı bu problem), bazı performans sorunları cıkabilmekte.
tahmini konusuyorum klima calısırken bu araba baya bi kasar. neticede alanlar elden cıkarmayı düsünmüs olabilir bu sebeplerden.
  • anconia  (28.02.10 23:49:04)
öncelikle octavia superb yazmışsınız ama ikisi ayrı modeller..
(bkz: skoda octavia)
(bkz: skoda superb)

1.4 tsi motorlar iyidir güzeldir ama 7.6 biraz hayal olur çünkü turbonun devreye girdiği ve trafikte kaldığınız zamanlarda şehiriçinde 9.5lt'yi rahat görür. eğer octavia alacaksınız orta halli bir performans da alırsınız fakat superb için biraz küçük gelebilir motor. ayrıca max 2000 km demişsiniz fakat benim sahibinden.com'da gördüğüm kadarıyla pek öyle değil..

www.sahibinden.com
  • guro1907  (01.03.10 09:36:25)