kortizon iğnesi vurdurayım mı?

kaşıntı sebebiyle gittiğim doktor kortizon vurdur dedi. bir kere vurdurmak yeter mi bilmiyorum. ben krem yaz dedim diye kortizon içeren advantan yazdı, onu sürdüm ve kaşıntı azaldı gibi.

yan etkilere rağmen gidip vurdurayım mı sizce? kremle mi idare edeyim? yediklerimi değiştiremem maalesef, tuz ve yağı aynı şekilde almaya devam edeceğim.

çok vahim bir durum yoksa kortizon iğnesi olmamaya çalışın. yan etkileri çok ciddi olabiliyor.

  • tendra van case  (19.06.18 19:35:26)
kortionu damardan almaktan mı bahsediyorsunuz serumla? ne kadar kullanacaksınız sıklığı nedir?

  • aslan burcu kadini  (19.06.18 20:20:03)
Serumla değil şırınga ile. Bir kere vurulacağım.

  • diffarentiationation  (19.06.18 20:23:31)
Tuzsuz ve şekersiz beslenmeye söz veremiyosan kortizon alma. Deli gibi kilo alırsın.

  • megalomaniac  (19.06.18 20:24:26)
Bir kere vurulunca ne kadarlık süre için tuz olayı geçerli acaba?

  • diffarentiationation  (19.06.18 20:26:47)
5 gün damardan yiyorum 5 gün tuzsuz yiyip tuz yemeye devam ediyorum. bir günlük kortizondan hiçbir şey olmaz. 3 gün tuzsuz ye. tuz yersen ödem yapar vücudunda şişkinlik olur. bir günlük kortizonn tuz tutacak kadar ödem yapıp şikinlik yapmaz. 3 gün pantplas mide ilacı al. sürekli almıyosun ve bi kereliğine kullanıyosun. her sene atak geçirip damardan baba gibi kortizon yiyen biri olarak söylüyorum bunu.

  • aslan burcu kadini  (19.06.18 22:26:53 ~ 22:27:25)