40 kişiye yemek yapacak aşçı aranıyor?

iş-kur sitesinde mevcut, şaka gibi. sırf merakımdan telefon açıp sordum kaç çeşit yemek istiyorsunuz diye, yemek 2 çeşit yanına da salata ve tatlı istiyorlar. sizce bu mümkün mü, bir insanın eli ne kadar hızlı olursa olsun 40 kişiye bir günde bu kadar yemek çıkarabilir mi?

Tecrübeli bir aşçı 2-3 saatte yemekleri pişirir, geri kalan sürede dinlenir.

  • dissendium  (19.06.18 17:41:28)
40 kişi bir aşçı için çok düşük bir sayı. günümüzde aşçılar 200 kişi/günde çalışırlar. ama bazen bir yamak olur yanlarında salata için, doğrama için.

  • iddaaci  (19.06.18 17:43:43 ~ 17:44:16)
çalıştığım kurumda 4 aşçı ve 4 kalfa günde 5 bin kişilik yemek yapıyor.

  • burty  (19.06.18 17:47:45)
vay anam serhat, o zaman ben 1 ayda almanca'yı rahatlıkla öğrenirim. muhahahaha

  • for day to break  (19.06.18 17:54:40)
Askerdeyken bile yaklaşık 45 kişinin yemeğini tek aşçı yapıyordu. Hiçte zorlandığını görmedik duymadık. Memleketini çok özlediğinden Karadeniz tvdeki manzaralı görüntüleri izlerdi hep. Bu sebeple bir kaç kere çorbanın altını yakmıştı.

  • 1adam  (19.06.18 17:54:41)
40 kişilik yemek üstelik 4 çeşit bir aşçı için hiç bişey.

oyuncak gibi bişey yani.

ben gemide çalışırken aşçıbaşı 20 kişiye günde 2 defa yemek yapıyordu(öğle ve akşam), yemekler en az 5 6 çeşit. bunun dışında ekmek ve meze türevi şeyler de yapıyordu

öyle sallama da değil, tam teşekküllü. ve adam günün yarısını da yatarak geçiriyodu.
  • killerbee  (19.06.18 17:57:02 ~ 17:58:43)
ozetle: malzeme hazirlamasi kesmesi vs. biraz daha uzun. tencereler ise dev, 50 kisinin yemegi bir kerede pisiyor senin evdeki tencerelerde parca parca pismiyor. o yuzden cok buyuk bir mesele degil 40 kisilik yemek.

  • robokot  (19.06.18 18:04:59 ~ 18:05:15)
ilanda aşçı diyor değil mi? evde 3 kişiye yemek pişirirken telaşa kapılan ev hanımından bahsetmiyor. aşçılık profesyonel bir meslek. nasıl ki biz binlerce satırdan oluşan karmaşık formüllü maliyet tablolarını kolayca yapabiliyorsak onlar için de 40 kişilik yemek ne ki? adam bir yamakla 500 kişilik yemek çıkartıyor en az 4 çeşit.

  • naksidil  (19.06.18 18:15:35)
Vay be koca tencerelere yapıyorlarmış, ben de minik minik tencerelere kişi başı yapıyorlar diye düşünmüştüm. Biz de düğüne aşçı çağırmıştık ama patatesleri patlıcanları bize soydurmuştu şerefsiz. Ona rağmen 2 gün uğraştı. Salatayı da biz yapmıştiķ. Meğersem böyle jetler de varmış.

  • for day to break  (19.06.18 18:25:51 ~ 18:29:28)
askerde 10'ar kişiden 2 vardiya 1000 kişiye sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği çıkartıyor (salatasından tatlısına) diyerek 40 kişiye 1 kişi 1 öğün yemek yapabilir mi sorusuna çıkartamazsa aşçıyım demesin diyorum.

  • eeb  (19.06.18 18:37:46)
bahsettiğiniz aşçılar burda.
www.youtube.com

bunlar ülkeyi bile doyurur.
www.youtube.com
  • for day to break  (19.06.18 21:10:53 ~ 21:12:20)
niye tatmin olmuyosun ya cevaplardan? Gayet ortalama bi aşçı yapar 40 kişiye yemek yani aşırı hızlı olmasına, süper aşçı olmasına gerek yok. yemekhanelerde kaç yüz kişiye yemek yapıyolar, bi kişi 40 insanı çok rahat doyurur, ikna olmamanı anlamadım yani.

  • nundu  (19.06.18 21:35:27)
Bizim okul yemekhanesinin 1 aşçısı duruma göre 2 yardımcısı vardı. Günde 2 öğün 250 kişiye yemek çıkartıyordu. Yemek kazanlarda yapılıyor. Kazan yemeği tencere yemeği gibi olmaz zaten. Azıcık yağ koyayım azıcık et koyayım diye bir şey yok. Kalıp kalıp atarlar.

  • Lim5  (19.06.18 21:52:09)
gerçek bir aşçı için çok kolay bir iş bu. tüm o doğrama faslı yarım saat bile sürmez. yeter ki yanında da iyi bir yardımcı olsun.

ben dahi mutfakta çalışırken bir yandan kebap pişirip bir yandan kokoreç yaparken, bir yandan da türk kahvesi yapıyordum. arada çay da veriyordum ve bardak yıkamak gerektiğinde onu da yapıyordum.
  • runagain  (20.06.18 11:17:41)
Aşçı değilim genç bir erkek birey olarak sabah erken saatte başlayarak 40 kişiye rahat öğle yemeği hazırlarım

  • revi  (20.06.18 12:56:03)