hiç yabancı dili olmayan biri almanca'yı ne kadar sürede öğrenebilir?

öğrenmekle kastım karşındakine derdini anlatıp onun derdini anlayabilecek seviyede, ya da satış işi yapacak kadar

Çok parametre var.

Kursa gidecek mi?
Hangi ülkede öğrenecek?
Hoca Alman olacak mı?
Pratik imkanı var mı?
Ne kadar zaman ayıracak?

Ortalama 1.5 - 2 sene diyorum.
  • cakabo  (19.06.18 15:35:54)
Satis isi yapmakla derdini anlatmak arasinda dev bi ucurum var ama.

Derdini anlatacak kadar: 1-1,5 yil

Satis isi yapacak kadar: ikna kabiliyeti, sohbet, toplanti, resmi metinler vs. 2 yili asar.
  • kuehles blondes  (19.06.18 15:40:01)
Almanca bölüm okumuş biri olarak söylüyorum. Minimum 2 sene. Acı ama gerçek.

  • dogumdansancili  (19.06.18 15:41:42)
amma abartmışsınız felaket tellalları. 2 senede 3 yabancı dil öğrenilir be annem bile sizden daha iyimser.

  • for day to break  (19.06.18 15:44:06 ~ 15:45:40)
@for day to break

Niye soruyosun o zaman madem biliyorsun?
Bunu almancayi sonradan ogrenmis, 10 yildir almanca konusulan bir ulkede yasayan, almancayi da ikinci anadili seviyesinde dusunen biri olarak soyluyorum.
  • kuehles blondes  (19.06.18 15:50:17)
i.hizliresim.com

Der ve susarim. Aslinda bir de "Baska dil mi kalmadi?" demek istiyorum. "Sana mi soracagim?" deme ihtimalini dusunup demiyorum.
  • siyah noktali film  (19.06.18 16:17:22)
Kühles blondes +1

"Are you disko?" seviyesindeki bir dili tabii kısa zamanda öğrenirsiniz. Tezgahtar Almancasını birkaç ayda. Ama Kühles'in dediği ikna edecek, teknik terim gerektiren Almanca 3 yılı çok çok aşar.
  • SiyamkedisiZorro  (19.06.18 16:36:08)
4 sene ile artırıyorum.

Sadece muhabbet desen süreyi az tutardım ama satış için dil kabiliyetini geliştirmek min. 4 sene babacan.
  • japon askeri  (19.06.18 16:39:11 ~ 16:39:50)
Bence bir ayda öğrenirsin.

@for day to break, çok özlemişim seni. :(
  • rahip janick  (19.06.18 16:41:14)
2 senede 3 yabanci dili almanca konusulan bir ulkede profesyonel olarak SATIS isi yapacak kadar ogren istedigin isi sana ben ayarlayacagim. hic yabanci dilin olmadigindan gozunde kucultuyor olabilirsin.

soyle diyeyim, daha genc ve beyin esnekligi olan cocuklar ozel okulda 1 sene allahin her gunu 5-8 saat hazirlik sinifi egitiminde ingilizce gibi kolay bir dili 5-8 yas arasi seviyede ogreniyorlar. hafta ici her gun 5-8 saatten fazla programli testli sinavli bir caba gostermeyeceksen 1 senede falan olmaz yani senin iş. ha turist almancasini bir kac haftada cozersin ama o almancayla kimse is yaptirmaz sana.
  • robokot  (19.06.18 16:47:41 ~ 16:54:05)
2 yil.

Ingilizce ogrettigim ogrencilerim var.

C1 seviyesine gelebilmek icin yaklasik 8000 kelime ogrenmek gerekiyor. 8000 / (365x2) = 10 ediyor. Her gun istisnasiz 10 kelime ogrenmek gerekiyor, C1 olabilmen icin. Superzeka isen okulun isin gucun hicbir sorumlulugun yoksa otur dene, gunde 10'u bile ogrenmek zor.
  • Traveller  (19.06.18 18:14:58)
Cok unlu bir sirkette ust duzey pazarlamaciliktan falan bahsedilmiyorsa, 6 ayda dile gelmeye baslarsiniz bence yogun bir calismayla.

"Dert anlatmak, dert anlamak" bayagi gorecili kavramlar, ama bence 6 ay ile b1 yapip konusmaya girersiniz.

Ne kadar konusmasi muhtesem akici olmasa da, yogun kurslarla insanlar bir yilda Almanya´da C1 dil sinavini geciyor, üniversiteye basliyor arkadaslar. Ne yaptiniz oyle 4 yil nedir?
  • buf-e kür  (19.06.18 22:04:24 ~ 22:07:06)
4 yıl yine iyi zinhar olmaz diyen çıkmış. Allah'tan sözlükte çok daha ümitvari konuşan biriyle yazışıyorum. içime su serpti. sağ olun tecrübelerinizi paylaştığınız için var olun.

  • for day to break  (19.06.18 22:46:04)