Yabancı Uyruklu Eşim Mavi Kart Vb.

7 yıllık evli olduğum yabancı uyruklu eşime mavi kart alabilir miyim?

3 yıldır Türkiye'de ikamet ediyoruz.

Her 3 yılda bir Göç İdaresi'nden yabancı kimlik kartı ve oturma izni almak istemiyorum.

Türk vatandaşı olma hakkı var ancak vatandaşı olduğu ülke, çifte vatandaşlığa izin vermiyor.

Yol yöntem gösterin lütfen. 1 ayı kaldı oturma izninin sona ermesine.

MODeratörlerden ricam: Yukarıda kalabilir mi?

Galiba mavi kart zaten bu yüzden olan bir şey. Yani çifte vatandaşlık vermeyen ülkeler için var. Prosedürü bilmiyorum ama veriliyor olması lazim.

  • westblack  (19.06.18 12:17:51)
Mavi kart turk uyruklulara verilen bir sey ama?

Mesela turk asilli biri avusturya vatandasi olursa, avusturya cifte vatandasliga izin vermedigi icin TRde rahat yasamak adina mavi kart alabilir. Ex-vatandas karti gibi bisey yani. Ama esiniz hali hazirda yabanci uyrukluymus.
3 yildir trde ikamet ediyormussunuz, alti ustu ikinci alisiniz olacak. Bence cok da buyuk bir problem degil.
  • kuehles blondes  (19.06.18 12:22:52)
@argent dawn

turkiyenin verdigi ex-vatandas kartinin adi da mavi kart.
  • kuehles blondes  (19.06.18 12:40:58)
normalde kaç yıl içinde türk vatandaşı olabiliyor?

  • gameofannen  (19.06.18 12:53:08)
Süresiz oturum alması lazım artık.

  • bos gezenin bos ustasi  (19.06.18 12:56:58)
suresiz oturum +1 normali budur. mavi kart turk vatandisligindan cikmak zorunda olanlar icin, suresiz oturum gibi. farkini bilmiyorum tabi.

  • eksimtrak  (19.06.18 14:25:27)