[]

Mobil Geliştiriciler - Uygulama loglarınızı nasıl saklıyorsunuz?

Merhabalar

IOS, Android farketmez. Temel mantığı içeren bir sorum var.

Çalıştığım yer, önyüz crash'leri için crittercism adında bir uygulama kullanıyor. Fakat bu uygulama sadece crash loglarını veriyor bize.

Benim görmek istediğim ise, bazı case'lerde, test'çi arkadaşların da işine yarayacak bir loglama altyapısı.

Yani bana test'çi arkadaş 2 hafta önce şöyle bir şey görmüştüm dediğinde, o uygulamaya gidip, kullanıcının adımları izleyerek o case'i yaşadığını görmek.

Var mıdır buna bir çözüm?

 
fabric kullanıyoruz, crash loglarının yanısıra istediğin case'de custom log da gönderebiliyorsun, ayrıca kullanıcı alt yapısı da mevcutsa uygulamada, kullanıcı bilgilerini de otomatik gönderiyor.

yani custom veya crash log'da ne zaman hangi kullanıcı hangi versiyon cihazda logladı görebiliyorsun.

edit: bu arada fabric altında crashlytics olarak geçiyor.

fabric'i de zaten firebase satın aldı, yani firebase crashlytics diye bakabilirsin.


firebase.google.com
  • ocanal  (18.06.18 23:47:45 ~ 23:51:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.