Saglik Bakanligi uyuyor mu?

Uyuyorsa ne zaman uyanir? Kurum ici yer degistirme munhal kadrolari ne zaman aciklarlar sizce? Her gun www.yhgm.saglik.gov.tr 'ye bakmaktan yoruldum artik. :(

Hocam ben de bekliyorum ama normalde takvim 6ayda bir olur o da ocsk ve temmuzda olur. Siz acele mi ediyorsunuz sanki?

  • biarkadastanduydum  (18.06.18 22:10:14)
@birarkadastanduydum normalde haziran ayinda kadrolar aciklanir. 1 hafta kadar, bazen daha kisa, tercih suresi olur. Tercih sonuclari da bir ay kadar sonra, temmuz ayinda belli olur. Simdiye munhal kadrolarin aciklanmasi gerekiyordu. Bir an once aciklanmasini istesem de secim sonrasina kalacak gibi gorunuyor. Temmuz atamasini agustos atamasi yapacaklar neredeyse. :(

  • siyah noktali film  (18.06.18 22:19:08)
www.yhgm.saglik.gov.tr
Hocam mesela 2017 de temmuzda olmuş
yhgm.saglik.gov.tr
2016 da aynı şekilde hatta 2015 de temmuz diyr geçiyor
Benim atamaya sorduğumda temmuz başi kadrolar açıklanır sonunda belli olur
Ağustos da da çkys düşükğr genelde denildi
  • biarkadastanduydum  (18.06.18 22:31:04)
Ben de bir an önce bekliyorum yoksa keşke yarın olsa :(

  • biarkadastanduydum  (18.06.18 22:31:40)
@birarkadastanduydum kura takvimini incelerseniz munhallerin haziranda aciklandigini gorursunuz. Tercihler ile kura arasinda asagi yukari 1 ay oluyor. Kura sonuclari temmuzda aciklandigi icin buna "temmuz donemi kurumici yer degistirme" deniyor. Temmuzda aciklarlarsa yine bir ay sonra kura sonucu belli olacak ve o zaman "agustos donemi kurumici yer degistirme" yapmis olacagiz. Ckys'ye dusmesi 1 ay kadar uzun surmez. Ancak kurumlar, kura sonucundan itibaren 30 gun personeli tutma ve ilisik kesmeme hakkina sahip. Cogu idareci bu hakkini kullandigi icin temmuzda atamasi belli olan agustosta yeni gorevine basliyor. Yoksa ckys'ye dusmesi 15-20 gun suruyor.

Endisem biraz da gecen yilki gibi bir surpriz(!) ile karsilasmak. Gecen yil da cok gec aciklandi ve sadece istanbul'daki bos kadrolari actilar. Dolayisiyla pek cok kisi magdur oldu, ben dahil. Sayin Recep Akdag'in gerekcesi de "Istabul'da yeni acilan hastanelerin bosluklarini doldurmak" idi. Tabi ki cogu yine bos kaldi. Istanbul'a tayin plani olmayan kisi neden sadece Istanbul kadrolari acildi diye orayi tercih etsin ki? Neyse, umarim en iyisi olur sizin icin.
  • siyah noktali film  (19.06.18 03:02:53)
Tesekkur ederim hocam cok aciklayici oldu, sizin icin de en iyisi olmasi dilegiyle .

  • biarkadastanduydum  (19.06.18 09:07:25)