Wordpress siteye Google Analytics kodu ekleme sorunu

Degerli arkadaslar merhaba,

Analytics kodunu sitenin header.php dosyasina eklemek istiyorum ancak </head> kismi yok. footer kisminda da ilgili yeri bulamadim.

1. Daha once bu sorunla karsilasanlar olmus. Arkadasa eklenti kurmasini onermisler. O kisi de sorunu eklenti kurarak cozmus. Ilgili kismi eklenti kurmadan bulup sorunu cozebilir miyim?

2. Eklenti kurmadan cozulemezse ben eklentiyi kurup isimi hallettikten sonra eklentiyi kaldirip ayni sekilde yoluma devam edebilir miyim yoksa eklenti kalkinca analytics hic kurulmamis gibi mi olur?

Tesekkur ederim.

Kapanış tagi olmasa da <head> varsa headerin en altına ekleyebilirsin kodu. Veya index.php dosyasına bak ordan mu bağlamışlar.

Eklentiyle yaparsan evet eklentiyi tutman lazım hep
  • mahmut29  (17.06.18 12:42:55)
Maalsef <head> yok. Olsa deneyecektim

  • iyi olmaya calisan cocuk  (17.06.18 12:49:06)
Zor değil aslında bulmak. Temanın üstlerinde geçen bi kodu görseli vb kopyala sonra tema dosyalarının hepsini bir text editorle aç aramaya yapıştır tüm dosyaları ara de

  • mahmut29  (17.06.18 12:51:35)
header ya da footer kismina eklemek istiyorum ama yok.

Butun dosyalar icinde arama yaptigim zaman farkli yerlerde cikiyor. Ama o zaman header ya da footer kismina ekleyememis oluyorum (yani kod baska bir yerde calissa bile). Bildiginiz gibi tum sayfalari izleyebilmek icin bu kodun her sayfada okunabiliyor olmasi lazim.
  • iyi olmaya calisan cocuk  (17.06.18 12:58:19)
Head kodlarının illa header.php içerisinde olmasına gerek yok. O yüzden diyorum zaten :)

  • mahmut29  (17.06.18 13:02:01)