[]

kombi ve klimayı telefondan kontrol etmek

bu olay cihazlara sonradan eklenebilen bir özellik midir? eğer öyleyse ihtiyacımız olan şeyin adı nedir ve bunu yaptığımız zaman efektif bir kullanım gerçekleşiyor mu?
 
cosa var. onunla oluyordu.


  • sutlu nescafe  (15.06.18 18:28:41) 
Bilgisayardan anlıyorsan Raspberry Pi, Apple Homekit ve bir transmitter ile uzaktan kumandayla yönetilen herşeyi telefondan vs kontrol edebilir hale getirebilirsin, ancak baya oturup uğraşman lazım.


  • roket adam  (16.06.18 00:48:06) 
Hocam aslında yeni kombi ve klimalar bunun için ulaşabileceğin bir yere gerekli pini yerleştiriyor. Biraz elektronik bilgin varsa arduino denen geliştirme kartları ile yapabilirsin. Eğer yakın mesafeden kontrol etmek istersen 1 tane arduino kartı, 1 tane bluettoth modülü ile kısa sürede halledersen. Eğer uzaktan yapmak istersen rasperry pi ile falan yapabilirsin biraz uzun sürer ama internette çok çok fazla kaynak var. Hiç araştırmadım ama internette hazır yapılmış modüller de bulunabileceğini düşünüyorum. Yani aslında çok çok kolay. Gözünüzde büyütmeyin.


  • kraldan cok kralci  (19.06.18 13:00:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.