[]

13 yaşındaki çocuğa hangi kitabı alsam ?

Merhabalar, mahalle bakkalinin oğlu her gün dükkanda duruyor. Okul zamanında da her gün babasına yardım etmeye geliyordu. Bu yıl lise sınavına girmiş ama pek parlak gözükmüyor. Sistemi de pek bilmiyor yol gösteren yok vs. içimden bir bayram hediyesi olarak kitap almak geldi ama o yaştaki çocuğa nasıl bir kitap alacağım konusunda kararsızım. Mulksuzleri düşündüm ağır gelebilir sanki.

Sizin görüşleriniz neler ?


 
Beyaz Gemi


  • harvey  (15.06.18 02:13:53) 
Harry Potter ve Felsefe Taşı ile 9. sınıf Türkçe ve matematik kitabı.


  • dissendium  (15.06.18 02:19:25) 
martı jonathan livingston

www.idefix.com
  • little big man  (15.06.18 03:11:38) 
Pal Sokağı Çocukları


  • taktikmaktikyokbambambam  (15.06.18 05:33:23) 
der kleine vampir


  • gurur  (15.06.18 07:53:46) 
kimse yazmamis, kucuk prens tabiki


  • alttaraf  (15.06.18 09:35:22) 
Dissendum +1

Okumayan bir çocuğu küçük prens, pal sokağı çocukları gibi kitaplarla mutlu edemezsin. Biraz kitap okumuş çocuklar sever o kitapları.
Harry potter en iyi seçenek olacaktır.
  • helena  (15.06.18 09:58:10) 
Bence ona bu düşüncenizi açıklayın ve kitapçıya götürüp kendisinin seçmesini sağlayın.

Daha önce benzer yaş grubundan ve okuma alışkanlığı olmayan 4-5 farklı çocuğa kitap hediye etmek istedim ve ilkine ezbere kitap aldığımda okumadı.
En son geçen ay iki çocuğu götürdüm; kitapçıyı, kitapların türlerini tanıttım. Biri zombili bir fantastik kurgu aldı, öbürü Reşat Nuri.

Neyden hoşlanır, ne sever (ki okuma alışkanlığı yok diye ne sevdiğini bilmeyebilir) falan görüp ve konuşup da hoşuna giden bir kitabı seçmesi en sağlıklısı diyorum.
  • mor bembombom  (15.06.18 10:53:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.