[]

telefon sarj olmuyor

her turlu kabloyu ve prizi denedim ancak olmuyor. bu tip durumlarda sorun nedir genelde? batarya midir? yoksa soket midir?
telefon xiaomi red mi note 3. 
Benim yillar once s3 minimin sarj soketinin icine polo sekerinin paketindeki aluminyum folyo parcalari sikismisti sarj olmuyordu. Cikartinca duzeldi sonra. Telefonunuz bir kontrol edin isterseniz.


  • neverlose  (14.06.18 13:51:10) 
Telefonun şaej soketinde ufak bir metal kısım var o yamulmuş, kırılmış olabilir. Yani kabloyu takınca fark edilir bu ama pek fark edilmeyebilir de.

Batarya ölmüş olabilir
  • senolll  (14.06.18 14:37:52) 
prize takilan USB cikisli aparat -> bu aparata takilan kablo -> telefon seklinde sarj oluyorsa o prize takilan aparatin orijinal ya da en azindan yeterli amperaja sahip bir adaptor oldugundan emin olun. bizim evde cok cihaz var hepsinin USB sarj aletleri karisti, hepsinde USB cikisi var ama gucleri farkli. bazilari bazi cihazlari sarj etmiyor cihaz tepki bile vermiyor. ama digerlerini sarj ediyor.


  • robokot  (14.06.18 14:48:25 ~ 14:48:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.