[]

siz olsaydınız napardınız?

selam arkadaşlar,

Güneydoğu da bir şehirde yaşıyorum. Ve çokca canım sıkkın. Evde home office calisiyorum. Ve sabah 09:00, aksam 17:00 e kadar mesai yapıyorum.

Ve cevremdeki arkadaşlarımın hala egolarını tatmin etme olaylarından dolayı pek görüşmüyorum çünkü birşey yapınca (sevgili olunca, bisiklet sürmeye baslarsa) bi çay içmeyi bile düşünemiyorlar bu kadar yoksunlar.

Ben ortamlardan hazır bu kadar uzaklaşmışken herkes kendi seviyesine göre takıldıgından bende birşeyler yapmaya calisiyorum ama ne yapsam bilemiyorum.

- yakınımda düzgün spor salonu yok
- bisiklet almayı düşünüyorum.

farklı hobiler, farklı şeyler yapmak istiyorum. tabii güneydoğudayım onuda unutmadan siz olsaydınız napardınız?

tesekkürler.

 
Bisiklet alırdım. Ardından önce yaşadığım şehrin güzel yerlerini sonra çevre illeri belli bir program dahilinde gezmeye başlardım. Güneydoğu' da olmakta bir sey yok, neredeyse her şehirde hobi kursları, resim, tiyatro enstrüman vs kursu var. Yeter ki hevesli ve istekli olun yapılacak birçok şey bulabilirsiniz


 • Amaranta ursula  (13.06.18 19:49:46) 
Ben Urfa'dayım. Günü birlik Mardin'e gidiyorum gezmek için. Bazen de bir gece kalıp dönüyorum. İyi geliyor bana Mardin.

Bir cafe'nin kütüphanesine üye oldum. 2 haftada bir bitirdiğim kitabı götürüp onlara veriyor yenisini alıp dönüyorum. İyi bir kitap okuma rutini yakaladım.

Şehrin biraz dışında küçük bir ormanlık alan var. Bazen 2-3 bira alıp oraya gidiyorum.

Yapacak fazla da bir şey yok maalesef.
 • amortisman  (13.06.18 20:06:07) 
@amortisman dediği gibi mardin de gezmeye gidiyorum.

@Amaranta ursula dostum doğru diyorsun.

Tesekkürler, farklı hobileri olan varsa yazabilir?
 • security  (13.06.18 20:13:11) 
Çizim yapmayı düşünür müsünüz? drawabox.com


 • ganbatte  (13.06.18 20:51:18) 
Resim yapardım, elektro gitar öğrenirdim.


 • cemiyetin ünlü siması  (13.06.18 21:16:51) 
partner bulmaya çalışın


 • redskull  (13.06.18 21:30:16) 
Ben olsam karış karış gezerdim anadoluyu. Yetmedi gürcistan, azerbaycan ve hatta iran.


 • bir demet ben  (13.06.18 22:15:56) 
paran varsa satin al/yoksa da kirala bir tane kaliteli fotograf makinesini. fotograf cek. gosteris/populizm meraklisiysan instagram'a degilsen/isin ozunun pesindeysen flickr'a at cektigin fotograflari.


 • tomcruise  (13.06.18 22:25:54) 
Nerde olduğunu merak ettim ben de güneydoğuda home office çalışıyorum. Fotoğrafçılık grubu var mesela burda arkadaşım gidiyor. Üniversitenin doğa sporu kulübü var ama pek etkin değil. Gerçekten aktif olan satranc kulüpleri var. Günübirlik turlar var yakın taraflara. Halfeti hasankeyf turları yapılabilir. Malatyada da gezilecek güzel yerler var.


 • curukturpkokusu  (14.06.18 04:38:52) 
G.doğunun neresi acaba merak ettim?


 • valarmurgulis  (14.06.18 11:59:51) 
olduğunuz ildeki üniversitenin öğrenci kulüplerine yancı olun,

internet üzerinden videolarını izleyerek ilerleyebileceğiniz ufak yollu el işi zamazingolarına bakabilirsiniz, kafanıza göre denersiniz

not şimdi düşündüm de sosyal imkanı kısıtlı olan hele de doğu-güneydoğudaki yerlerde yapılabilecek şeyler çok çok az, eyvah eyvah
 • yemrem  (14.06.18 12:31:47 ~ 12:33:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.