[]

donmuş süt eritilip içilir mi?

uht süt, çabuk ısınsın diye buzluğa atmıştım; oyuna daldım, bi baktım donmuş.
oda sıcaklığında bırakıp eritsem içilir mi? cicibebe almıştım onu yiycektim :( 
İçilir. Bebekler donmuş anne sütünü içiyor. Sen inek sütünü niye içemeyesin?


  • Lim5  (11.06.18 22:34:40) 
donmuş anne sütü mü? :o
niye içiyorlar ki donmuş anne sütü?

  • Bruce  (11.06.18 22:39:21) 
küvezdeki bebeğe anne sütünü sağarak taşıyorlar. muhtemelen bu yüzden


  • esref  (11.06.18 22:41:35) 
@esref, kuvözle anne arasındaki mesafe hangi şartlarda sütü dondurmayı gerektirecek kadar uzun olabilir diye düşündüm ama cevab veremedim. lim5'in cevabını hayretler içerisinde bekliyorum şu anda.


  • Bruce  (11.06.18 22:50:18) 
Bazı annelerin çok sütü oluyor. Sağmaları gerekiyor. Dondururlarsa derecesine göre 3-6 ay saklayabiliyorlar.
Bazı anneler çalışıyor ve evdeki bebeklerine süt bırakıyor.
Bazı bebekler tedavi görüyor ve ağızdan beslenmemeleri gereken durumlar oluyor. Anneleri sütleri boşa gitmesin diye depoluyor. Hastaneden çıkınca eskiden başlayarak sırayla veriyor.
Bazı annelerin sütü hiç olmuyor. Başka anneler dondurup onların bebeklerine veriyor.

Anne sütü ziyan edilemeyecek kadar değerli. Hatta küçük küçük paketler halinde depolanıyor ki çözüldüğünde bebek bitiremezse çöpe gitmesin.
  • Lim5  (11.06.18 23:27:15) 
@ bruce
bebek 1-3-5 ay kuvözde kalabilir bu süre boyunca belki 2 saate bir beslenecek
anne bu süre boyunca ne yapacak? 24 saat hastanede nerede kalacak? -bebek hastanede diye anne hastanede kalamıyor, anne gidiyor eve, bebek yatıyor. memedeki sütü de her 4-5 saatte bir filan sağmanız (ve/veya bebeğin emmesi) lazım ki hem sütün devamlılığı olsun hem kadının memeleri çatlamasın. enfekte etmeden, en etkin kullanma yöntemi dondurmak.
  • niye ama  (11.06.18 23:38:42) 
Buzdolabında da birkaç gün saklanabiliyor ama en uzun saklanabilecek yol dondurmak.


  • Lim5  (11.06.18 23:45:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.