Uzağı göremiyorum ve güneş ışığından rahatsız oluyorum

Doktora gideceğim elbette ama ön bilgi almak istiyorum işin ehlinden. Uzağı göremiyorum. Aynı zamanda Güneş ışığından da fena rahatsız oluyorum. Ne yapmam lazım?

1) Numaralı güneş gözlüğü mü kullanayim
2) lens takıp güneş gözlüğü mü takayım
3) kolormatik gözlük mü kullanayim

Var mı fikri olan?

ben lens+güneş gözlüğü şeklinde kullanıyorum.

gözün bozuksa zaten ya lens ya da numaralı gözlük kullanman elzem bence. lens daha rahatıma geliyor benim, numaralı güneş gözlüğüyle vs de uğraşmama gerek kalmıyor dışarıdayken. gözlük kullanacaksan da sürekli gözlükleri değiştirmek gerek, eziyet bence.
  • treamorg  (09.06.18 20:16:01)
Gözyaşı damlası yazar doktor büyük ihtimalle kuruluk var bu nedenle aydınlıktan rahatsız oluyorsun.

Miyopsun büyük ihtimalle yine. Gözlük yazar keyfine göre kullan lens, gözlük, lazer ameliyat farketmez.
  • bos gezenin bos ustasi  (09.06.18 20:59:17)
Öncelikle Lens kullanmak gibi bir düşünceniz var ise doktora Lens için ölçüm yaptıracağım diye belirtin. fiyat farkı mevcut... hem göz tansiyonuna hem göz yapısına bakılarak lens için uygun olup olmadığı ve tam ölçüler çıkıyor.

sadece göz muayenesi olursanız gözlük ile lens arasında hem miyopi hem astigmat için +0,25 / +0,50 oynuyor.

Ben 15 senedir lens kullanıyorum ve gözümde herhangi hangi bir sorun oluşmadı. ayrıca her marka güneş gözlüğü de kullanabiliyorsun.

kısaca; lens + güneş gözlüğü

Not: ışıktaki hassasiyet astigamata bağlı olabilir... odanızda sarı ışık kullanın... beyaz ışık gözü daha çok yorar
  • janavarorion  (09.06.18 21:39:39)
numaralı güneş gözlüğü iyi

  • silver apple  (10.06.18 01:28:19)