sap business one

merhaba arkadaşlar,

firmamıza yeni bir muhasebe programı kurayım dedim. logo'dan vs. çok çektim, sırf banka extre aktarımı için zirveye geçecektim onun da demosunu bile kuramadım saçma sapan sql sorunları yüzünden.

sonra aklıma sap geldi, ama ne bi fiyat ne bi demo bulamadım internette. fiyatı konusunda bilgisi olan var mıdır? ofisleri de kapalı bugün.

zirve için ararsanız gelip kendileri kuruyorlar. sap fazla pahalı ve sistemin gerisi de sap değilse, çok faydalı değil.

  • babilbaligi  (09.06.18 11:48:22)
linans maliyeti bir şey değil ama yazılım geliştirme ve destek olayında açıkçası iyi paranızı alırlar.

canias var ona bir bak istersen.
  • delidir yakalayin  (09.06.18 11:54:39)
ekşide yerli yazılımlardan daha ucuz demiş de birisi kafamda takıldı. 20 bin euro ise hiç gerek yok. zirveye zamanında bi mail attım fiyatla ilgili dönüş yapmadılar o yüzden sallamıştım.

  • tughan  (09.06.18 11:54:48)
sap gelip fiyat calismasi yapmasi lazim. operasyonun buyuklugune ve ihtiyaclariniza gore esnek bir yapisi var.

kardesimin calistigi firma yillik 100bin usd bakim/destek parasi oduyor.

derinlemesine bilgi sahibi degilim ama istiyorsaniz ogrenirim ki bence buyuk bi isletme degilseniz gerek yok :)
  • brkylmz  (09.06.18 12:39:15)
@brkylmz ben yılda 100bin usd para kazanıcam da gidip programa mı gömücem yani :)

  • tughan  (09.06.18 13:15:49)
Sap piyasanın en pahalı programı. Sırf muhasebe için SAP kurmak çok yanlış. Daha ucuz programlara yönelin. Şirketinizin büyüklüğünü bilmem ama SAP danışman parası bile belinizi bükmeye yeter.

  • kablelvuku  (09.06.18 13:18:01)
hocam isler iyi olsa da gomseniz keske :) malum piyasalar...

simdilik paket programlara bakin bence. cloud tabanli olanlar da var. onlara da bakabilirsiniz.
  • brkylmz  (09.06.18 13:21:09)
hey masallah :) o zaman en iyisi sanırım logo ile devam etmek? kolayca banka ekstrelerini aktarabileceğim ama zirve gibi dandik bir arayüzü olmayan bir erp tavsiyeniz var mıdır peki?

  • tughan  (09.06.18 17:07:29)
ben kendim ayrıca yazılım da yapıyorum. lobject olayını bir araştırayım, teşekkürler.

  • tughan  (11.06.18 13:36:35)
ERP konusunda impress bilişim iyi destek oluyor.Size uygun ERP sunabiliyor Demo da yapıyor bir bakın derim.

  • Ron.b  (01.01.21 02:21:15)