Çocuğunuzu başka çocuk dövse?

çocuk eve ağlayarak gelse?

7 yaş erkekler.

ne yapmalı?

karşı ebeveyn anlayışsız-hödük.

olay farazi.

Valla tartışma olacaksa hödük falan dinlemem, giderim kapılarına. Ama yetişkin, okumuş etmiş bir insan olarak sakin olmam gerekir. O yüzden önce hanıma söylerim, çocuğun anasıyla konuşması için. Bu tip durumlarda kadınların konuşması daha iyi oluyor. Benim hanıma da artistik yaparlarsa savaş çıkarırım. Çocukken ben de kavga ettim. Olaya dayak yemek olarak değil de kavga etmek olarak bakıyorum ben. Çok da abartmamak lazım.

  • dissendium  (08.06.18 22:27:13)
Kendime hakim olamayip anlayissiz babasina girisebilirim. Sonra derim ki farzet senin cocuguna boyle yaptilar.

  • stavro  (08.06.18 22:46:40 ~ 22:47:21)
Çocuğa dövüşmeyi öğretin parçalasın öbürünü. Türkiye'de böyle, biz böyle büyüdük. Çünkü ana babanın çocuktan farkı yok.

Ha isveç'te falan oturuyorsanız gidin öğretmenle ebeveynle görüşün tabi.
  • bos gezenin bos ustasi  (08.06.18 22:48:12)
Bir kerelik bir durumsa olabilir. Kendi çocuğuma kavgadan uzak durması gerektiğini öğretmeye çalışırım. Ama zorbalığa uğruyorsa ve kavga olayı olağan bir şeye dönüşüyorsa ebeveyniyle konuşurum. Mecburen anlayacak.

  • Nature Works  (08.06.18 23:15:29)
şimdi dövme var, dövme var.

bacağına tekme attı, yok kolunu ısırdı gibi tek bi hareketten oluştuysa, ilk seferde bir şey yapmam muhtemelen.

ha bildiğin pata küte girişmeli, sistematik bir dövme eylemi söz konusuysa 7 yaşında falan dinlemem, çocuğun velisi hödük olsun olmasın muhakkak tepkimi gösteririm. çocuğun davranışının normal kabul edilemeyecek seviyede olması öncelikli olarak bu durum hakkında etraftakileri uyarmayı da gerektirir diye düşünüyorum. okul ortamında olduysa öğretmenle de muhakkak konuşurum.

çocuğum olmadığı için cevap da farazi tabi.
  • treamorg  (08.06.18 23:52:32)
bos gezen +1

  • 038576  (09.06.18 00:25:15)
evebeynine bildirin bence, cocugunu tembihlesin. yigenim icin ayni olay birkac defa basimiza geldi, ise yaradi bu yontem. ayiptir ya, bu ne?

  • tomcruise  (09.06.18 00:45:23)