5 yillik laptopta isinma problemi

merhaba, 5 senelik samsung laptopumu 2 senedir temizletmedim. garantisi bitti. arkadasim "ben temizlerim" deyip vidalarini bozdu, ben de bu islerden anlamam diyerek evimin yakinlarinda bilgisayarciya goturdum. adam isinma probleminden dolayi icinin zarar gormus olabilecegini, temizlerken sogutucuyu cikardiginda %50-60 oraninda goruntu kaybi riski oldugunu, her isinan bilgisayarda bunun yasandigini soyledi. bilgisayardan anlamam ama hic boyle bir risk duymamistim daha once. arkadaslara sordum, cogu o adama guvenmemem gerektigini soyledi. kimisi de dedi ki bilgisayar zaten eskiyse ve isiniyorsa o riski al, yoksa baska bir seyden dolayi bozulacak. boyle bir risk gercekten var mi? haftaya kadikoy yazicioglunda bi bilgisayarci bulup goturecegim laptopu.

Böyle bir risk ilk defa duyuyorum. Belki de bilgisayarı sökerken görüntü aktaran kablolara zarar vermekten korkuyor ve bunun ayağını şimdiden yapıyor olabilir..

  • twelfth  (08.06.18 15:16:03)
Hiç duymamakla birlikte saçma buldum.

  • crostata  (08.06.18 16:11:12)
saçmalamış, zaman içinde termal macunlar kuruyor ısı iletim özelliği kayboluyor ve hava kanalları da tıkanıyor sorun sadece bu. termal macun yenilenecek, hava kanalları temizlenecek.

  • orpheus  (08.06.18 17:44:11)
Bence bilgisayarcı kendini baştan sağlama almak için sıkmış.
Laptopumu defalarca açıp ssd, ram falan taktım. Soğutucuları söküp termal macun yeniledim. Elbette her müdahalede ufak tefek riskler vardır ama işini bilen biri için bu oran binde bir dahi değildir. Beyin ameliyatı mı bu?

  • shotcrete  (08.06.18 18:23:27)