[]

Oto Servisi Kaç Gün Sonunda İkame Araç Vermek Zorunda

Merhaba. Nisan ayının ortasında trafik kazası yaptık. Yetkili servise 2008 model Opel Corsa araç çekildi. Durumu takip ettik ve servisçilerin demesine bakılırsa 8 mayısta eksperden onay çıkmış. Yani 3 hafta sonra. Hadi buna eyvallah diyelim. Hala ve hala aracın servisten çıkmasını bekliyoruz çünkü klimanın bir parçası Türkiye'de yokmuş, yurtdışından gelmesi bekleniyormuş... Bizim bu akıllılar kasko sigorta şirketiyle aralarındaki dosyayı kapatmışlar. İki tarafı da aradığımda geçici olarak kapattıklarını söylediler ama 14.000 TL'yi ışınlamışlar bizim servise. Hadi buna da tamam. Biz hala aracımızı teslim almadık. Bu ayın sonunda parça gelecek filan diye oyalıyorlar hala.

Bize kaç gün/iş günü sonunda aracımızı teslim etmek zorundalar. Teslim edemiyorlarsa kaç gün sonra ikame araç vermeleri gerekmekte?


 
ikame araca servis karışmaz, siz kazkonuzu arayıp isteyin, benim aracında bir parçası almayandan gelecek diye 1 ay kadar ikame araçla gezdim, aracı servise verdim ikinci günü almıştım ikame aracı.


  • Sir Anthony Hopkins  (08.06.18 12:43:16) 
Kasko varsa servisi bağlamaz. Kaskonun vermesi gerekiyor.


  • teknikekip  (08.06.18 13:07:00) 
dosya kapatıldığından dolayı maksimum 48 saatlik verebiliyormuş kasko. ben de hem servise hem de kaskoya sordum. dosyayı kapatmak için son onayı benden aldınız mı diye? kem küm ediyor şerefsizler. Servisçi eleman 30 iş günü içinde parça gelmezse araç vereceğiz size dedi, başka bir yerden 20 iş günü olarak duydum. servis "aracı bu haliyle teslim edelim, gerekli parça gelince sizi tekrar servise çağırırız" dedi. Ben de "aracı tam almak istiyorum bana ne sizin eksik parçanızdan" dedim. SİSEB'e şikayet ettim, bi haber çıkmadı daha. En sonunda gidicem servisi basıcam


  • silah taciri  (08.06.18 13:58:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.