Sıfırdan genel matematik öğrenmek

Açıköğretimde 3 ders sınavına gireceğim. 21 temmuza kadar matematiği yalayıp yutmam gerek. Bunun için kursa gidecektim ama matematiği iyi olan arkadaş birlikte çalışırız dedi.
Buna ek olarak bana çook çook anlaşılır biçimde öğretebilecek bir kitap v.s. önerir misiniz? Çünkü matematik bilgim hiç yok.
Konular:
-Kümeler ve Sayılar
-Denklemler ve Eşitsizlikler
-Fonksiyonlar
-Üstel ve Logaritmik Fonksiyonlar
-Yüzde ve Faiz Hesapları
-Doğrusal Denklem Sistemleri ve Matrisler
-Türev ve Uygulamaları
-Integral ve Uygulamaları

bu konularda anllatıyor mu bilmiyorum ama ales çalışırken yutub'da bi adama rastladım, sınav bitti, yine açtım izledim yani o kadar güzel anlatıyo :) orkun dikmen adamın adı. diğerleri o kadar rezalet ki parlıyo herif. ama kafalı bi de, belli. TÜM MATEMATİK İLGİLİLERİNE TAVSİYE OLUNUR. LAYKINIZI EKSİK ETMEYİN :) (yüksek sesle söylemek istedim:)

  • neynep  (08.06.18 11:43:19)
21 temmuza kadar bunları öğrenmek ve hatta pekiştirmek için için özel ders almanızı öneririm. çünkü son iki konu gerçekten zorlayacaktır. bunun dışında kitap olarak antrenmanlarla matematik, aktif matematik ve karekök sıfır önerilebilir.

  • rakicandir  (08.06.18 11:57:10)
Vizeniz 0 puan dahi olsa finalden 43 puan aldığınızda dersten geçebiliyorsunuz eğer GNO 2.00 üzerinde kalırsa. Bu durumda konulardan eşit sayıda soru çıkarsa son 2 konu 5 soru eder. Onlara hiç bulaşmayıp kalan 6 konuyu daha güzel çalışıp 15 sorudan yanlışsız 9 doğru veya 15 soruda en fazla 5 yanlış ile geçecek kadar puan elde edebilirsiniz.

Not: 3 ders sınavlarında geçmişte çıkmış sorulardan sorulma oranı da normalden daha yüksektir.
  • crostata  (08.06.18 15:12:55)
@crostata bu hesaplama için sana özellikle teşekkürler dostum :)

  • six packsiz  (08.06.18 23:58:06)
khan academy.

  • anten  (09.06.18 22:57:01)