Laptop ekstra hdd/ssd yuvası yavaşlama yapar mı ?

Beyler laptopumda msata var. 2.5luk ssd almak üzereyim. Mecbur dvdromu çıkartıp dönüştürücüyle(ssd caddy deniyormuş ) ssd takıcam. Ama aklımda deli sorular.

1-) Yavaşlama yapar mı ?
2-) Marka çok farkeder mi ?

Kullanan arkadaşlar pls söylesin ona göre sipariş geçicem.

valla ben yakın zamanda hdd çökünce ssd taktırdım, acayip hızlı çalışıyor şu anda, ne yavaşlaması? :D

marka için birşey diyemiyorum.
  • pasp  (08.06.18 02:06:45)
Yok yok ssd kanatlandırır okey ama bu ekstra yuvadan kullanınca bir sıkıntı olur mu onu merak ediyorum ?

  • Golden Ratio  (08.06.18 02:00:55)
SSD'yi HDD yuvasına, eski HDD'ni de dvd yuvasına takacaksın.

Sorun çözülecek.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (08.06.18 05:43:19)
niye yavaşlayabileceğini düşündün anlamadım. yani sorsan ki çalışır mı çalışmaz mı anlaşılır bir soru olur.

  • the last  (08.06.18 07:52:34)
1-) Yavaşlama yapar mı ?
Hızlanma 50 kat ise yavaşlama 0.1 kat olur. Gözle görülecek bir durum olmaz.
2-) Marka çok farkeder mi ?
Hayır, hepsi aynı, hepsi Çin malı.
  • neymis  (08.06.18 07:53:25)
yavaşlama olacağını sanmıyorum ama yine de "6 yasimdan beri metal dinliyorum" +1

  • mephistoo  (08.06.18 09:23:23)
Aynısını yaptım yavaşla filan olmuyor. Eski hdd'yi dvd yerine takacaksınız. ssd'yi eski hdd yerine. mis.

  • teknikekip  (08.06.18 09:28:00)
Eyvallah dostlar. Ne bileyim işin içine converter, adaptör girince her zaman stabilite söz konusu olmayabiliyor o yüzden bir sorayım dedim. Siparişimi geçtim. Bu arada incehesap.com’da james donkey 120likler 149, 240lıklar 269 lira (bu verdiyonda jd mouse da hediye ediyor). An itibariyle 172 tane var ihtiyacı olan kaçırmasın.

  • Golden Ratio  (08.06.18 10:06:19)
Arada conventor yok. dvd'de sonuçta sata ile bağlı. o nedenle içiniz rahat olsun. dvd yerine takılan sadece onu orada durmasını sağlayan aparat.

  • teknikekip  (08.06.18 10:12:29)