şuralar hakkında yorum bekliyorum.

akyazı'dan sonra çerkezköy'ü de soracaktım ama ayrı duyuru yerine hepsini birden sorayım.

çanakkale / çan
ankara / kahramankazan
bursa / inegöl
sakarya / ferizli - güneşler - geyve - karasu
kocaeli / dilovası
tekirdağ / çerkezköy - saray

tayin için soruyorum. aslında aklımda spesifik okullar var ama siz ilçe geneline bakıp yaşam standardı, sosyal yaşam, güvenlik ya da hırbo oranı gibi verilerden bahsederseniz çok sevinirim. daha doğrusu her türlü bilgi işime yarar.

yazdığın yerlerin çoğu proakp. o kafadaysan mutlu olabilirsin.

  • isimsiz  (07.06.18 12:51:48)
5 senedir büyük ihtimalle adını buradan çoğu kişinin bilmediği kuzeydoğu anadolu'da bir ilçede yaşıyorum. artık biraz "daha rahat" yerler arıyorum deyim yerindeyse. ama eldeki seçenekler de bunlar.

  • sanat guresi  (07.06.18 12:55:52 ~ 12:56:35)
kırklareli - lüleburgaz (köy)
tekirdağ - malkara

bunları da ekleyeyim.
  • sanat guresi  (07.06.18 12:56:41)
kazanda yaşıyorum, beklerim :D muhafazakar kesim, çorum gibi düşünebiliriz. hava karardıktan sonra hayat ölüyor doğal olarak. ulaşım konusunda ulusa sıhhiyeye en az bi saat sürüyor. sosyallik derken işte yazın akşamları dondurma filan yiyebilirsin. :D

  • elorelia  (07.06.18 13:05:01 ~ 13:05:22)
dilovasında fabrikalardan dolayı zehirlenme ihtimalin yüksek

  • theconqueror  (07.06.18 13:19:48)
Kazan ankaraya yakın sonuçta. Eryamanda falan oturup erken kalkıp gidebilirsiniz işe. İlçe olarak muhafazakardır ama gelişen ve yatırım yapılan bir yer. Kazanda oturup gezmek için haftasonları ankaraya gelme seçeneği de var.

  • curukturpkokusu  (07.06.18 13:30:21)
inegöl de akyazı gibi bi yer. negatif yorum bırakıyorum buraya. araban varsa kazan.

  • Rudy Baylor  (07.06.18 13:35:07 ~ 13:35:52)
Çan'ın 4 tarafı termik santrallerle çevrili. Zaten sosyal hayatı ve insanı da ı ıh! Ama burdan sıcak denizlere kolay inerim gezerim tozarim diyosan diğerlerinden iyi konumda.

  • beetlejuice  (07.06.18 13:37:10)
güneşler adapazarı merkezde sayılır, hatta diğerlerine göre il merkezine en yakın yer orası olsa gerek. yine de ankara>sakarya tabii...

  • Bruce  (07.06.18 13:43:36)
lüleburgaz çok güzel. çerkezköy baya kötü.

  • biravekahve  (07.06.18 14:03:16)
tekirdağ - malkara > yazdiklariniz arasinda burasi daha iyi bence.

sarkoy ve erikli gibi yerlere yakin

gerekiyorsa istanbul'a yakin

"yurtdisina gideyim" derseniz, yunanistan'a yakin.

%48 CHP'ye oy vermis (1 kasim 2015 secimleri)
%62 hayir oyu vermis (16 nisan 2017 referandumu)

eger kullaniyorsaniz, raki ve sarabin menbai olan bir yer.
  • for the record  (07.06.18 14:10:38)
Ankara ve Kocaeli kötü olan tercihler.
Onun disindakilere itirazim yok.

  • chitosan  (07.06.18 14:21:52)
Dilovasi igrenc bir yer.

Luleburgaz hem yesil hem medeni.
  • rusyalı kozmonot  (07.06.18 14:29:08)
inegöl bir ilçeye göre büyük, güvenlk problemi pek olmaz, bursa'ya da yakın ama yine de tavsiye etmem.

  • lalu  (07.06.18 14:35:12)
güneşler ve ferizli yerleşim anlamında çok matah yerler değiller ama adapazarı'nda oturup gidip gelebileceğin mesafedeler. ayrıca istanbul'a 1 buçuk saat mesafede olacaksın. dilovası korkunç bir yer, hasta olmak istiyorsan git tabi. kazan'ın ankara ulaşımı kolay, batıkent ya da eryaman'da ev tutabilirsin. karasu deniz kıyısı. yıllardır görmedim ama insanı akyazı ile benzer diye duymuştum. geyve sakin bir yer. diğerleri hakkında bilgim yok.

  • zihuatanejo  (07.06.18 14:51:01 ~ 15:18:02)