Napsam bilemedim

Eşimin babası rahatsız. Kanser yani. 3 haftada bir tedavi için İstanbul’a geliyor kv ile. Bizde kalıyorlar haliyle. Maalesef durumu pek iyi de değil. Kayınvalide ile kayınpederi severim bayağı. Çok iyi niyetli insanlar. Elimden geldiğince güleryüz gösteririm. Ama onlar gelince bayağı yoruluyorum. Ona amenna sıkıntı yok benim açımdan. Ancak bir durum var ki. Şimdi ramazan. Onlar gayet muhafazakar köylü insanlar. Eşim oruç tutmadığını belli edersen üzülürler diyor. Tamam dedim evde kahvaltı yapmadan çıkıp işe gidiyorum. Yolda bişeyler yiyorum. Ama haftasonu da bizdeler. Bizde olunca yanlarından ayrılamıyoruz. Ben de de ileri seviyede migren var. 5-6 saat aç kalınca komalık oluyorum. Bayağı iğnelerle kendime gelebiliyorum.
Ne yapacağım ben şimdi? Bi bahane bulup arkadaşımda kalayım diyorum, eşim bozulacak buna. Yanlarında yemek yesem tantana çıkacak. Yemesem zaten hastanelik olacağım. :(.

bence siz de hasta numarası filan yapın. midem kötü vs. evet, insanlar anlayışlı olmalı belki ama bazen bu tarz politikalar lazım oluyor.

  • üç nokta  (06.06.18 15:55:04)
Reis valla iki gun icin insanlaru uzmeye degmez. Aparatif birseyler zulalasan kuytuda onlari gomsen nasil olur? Bu yastan sonra biraz zor geliyor kulaga da bence kimse ile kotu olmaya degmeyecek bi is.

  • allah yazdiysa bozsun  (06.06.18 15:56:08)
bi tane bluz mluz bisey alin degistirmeye diye avmye gidin. diger gun de bi defosu olsun yine degistirin. orda gömçurursunuz yemekleri.

  • tukenmez adam  (06.06.18 15:56:17)
adetliyim de

  • la noix  (06.06.18 16:01:31)
baba o da ne sizin komsu senin uzman oldugun konuda yardimini istiomus hemen disarda biseyler gomuosun eve gidip geri geldim lan koyluler deyip sark kosene cekiliyosun

  • hordes of chaos  (06.06.18 16:02:35)
3 haftada bir geliyormuş zaten.
Ramazan süresince bir daha gelmez yani.
Geldiği haftasonu da ilaç alıyorum dersen problem kalmaz.
  • cakabo  (06.06.18 16:03:33)
E hastaymissin zaten.
Migrenim var de.

  • chitosan  (06.06.18 16:08:34)
Ya insanlara migrenim var desem ee diye suratıma bakar. Bizimle aynı bakmıyorlar hayata. Normalde sallamam karşı tarafı da. Durum biraz hassas olunca kalp kırmak istemiyorum. Avm işi mantıklı geldi düşününce.

  • mithrilfender  (06.06.18 16:11:43)
kahvaltı edebileceğin bir komşun yok mu? anlat durumu. zaten ramazan bitiyeah

  • saseskir  (06.06.18 16:14:04)
3 haftada bir geliyorlarmış zaten ramazanın kendisi 4 hafta. bir hafta sonu mu idare edemiyorsun, anlamadım.

  • elorelia  (06.06.18 16:50:13)
Dışarı hava almaya çık alışverişe git yemeğini ye gel

  • kararsızataletfilozofu  (06.06.18 16:54:18)
@elorelia belirttiğim gibi. Durum idare edememek değil. O idarenin nasıl yapılacağına karar verememek. Yoksa 3 haftada 1, 1 hafta zaten bendeler. Gayet iyi idare ettiğimi düşünüyorum. Yoksa, Kendi ailemle ayda 1, 1 saat anca görüşüyorumdur. Kendim hasta olmasam zaten problem değil ramazan meselesi.

  • mithrilfender  (06.06.18 17:12:09)
idare etmek zorunda filan değilsiniz bu arada. milletin oruç tutup tutmamasına üzülmek sizin sorununuz değil.

regl'im, hastayım, ilaç kullanıyorum... bunların hepsi olur. tutuyomuş gibi yapıp gizli gizli yemek de olur.

çok iyi niyetli insalarsa zaten acaba doğru mu diye peşine düşüp müslümanlık-ölçer olmaya kalkmazlar diye düşünüyorum.
  • otonomo  (06.06.18 17:38:23)
Otonomo+1 soylenecek baska bi soz birakmamis

  • astrid  (06.06.18 17:43:53)
ne abartmışsın. normalde her yediğin öğünü sere serpe dört dörtlük mü yiyorsun, hiç mi kenarda köşede atıştırmadın öğünlerini geçiştirmedin ? alt tarafı bir hafta dışarıda, mutfakta, pastanede bir yerlerde birkaç lokma yiyip geçeceksin.

  • aquarium  (06.06.18 17:53:14)
Adetliyim veya hastayım de.
İlaç kullanıyorum de.

Migrenin çok şiddetliyse nörolojiye git. Önleme tedavisi başlarlar. Yanına da güzel bir atak tedavisi verirler. Hastaneye düşmezsinz
  • Lim5  (06.06.18 18:26:19)
@Lim5 sağol dostum. Ben de doktorum zaten. Maalesef aileden kaynaklı genetik bir durum var. Önleyici tedaviler pek cevap vermiyor. Herşeyimi tam anlamıyla düzenli yapmam gerekiyor. En ufak bir düzen sapmasında hemen tutuyor. Heyecanla aşıyo bekliyorum. :).

  • mithrilfender  (06.06.18 21:16:12)
Geçmiş olsun, çare Migrex :)

  • Lim5  (07.06.18 00:12:40)
migren, açlık üst üste geldi son iki gündür iftar yapamadan kustum deyin. ilaç kullanıyorum şu an vs. geçiştirin.

  • ontheroad  (07.06.18 00:29:14)