kedi kumu ve mama kokusu

merhabalar
sokaktan bir can sahiplendik
kumunu ve mamasını evde müsait balkon olmadığı için koridora koyduk ancak benim burnum çok hassas ve kumla mama çok ağır bir koku yapıyorlar
var mıdır çözüm öneriniz? tütsü vs?

Kuru mama çok da kötü kokmaz. Alışırsın zaten bi süre sonra.

Kedi kumunu ben banyoya koyuyorum, kapalı tip olduğu için koku yok denecek kadar az, zaten kokuyorsa temizlenme vakti gelmiş demektir. Kumun kendi kokusu ise kum markasına göre değişir.
  • bos gezenin bos ustasi  (06.06.18 10:07:02)
kum için kapalı kutu kullanın bence de.
mama içinse evet bazı mamalar kötü kokuyor, ama kaliteli mamalar çok koku yaymaz. bir de kedinize ölçülü mama verin. yaşına kilosuna uygun olacak kadar mamayı sabah akşam bırakın. o zaten bıraktığınız an bitireceği için mama kabında koku yapacak bir mama kalmaz. ama gün içinde sürekli kapta mama bırakırsanız hem kediniz için sağlıksız olur hem de koku yapabilir.

  • kaputt  (06.06.18 10:15:23)
Kumda dışkı, kapta mama bırakmayın.

  • gozu acik sevisen yahudi  (06.06.18 10:27:37)
febreze evcil hayvan koku giderici al ve ve ve kumu pis bırakma bazı mamalar kötü kokuyor degistir

  • topkapiaksaray  (06.06.18 23:28:55)
mamasını azar azar verince koku problemi hiç olmuyor. kapta mama beklememeli.

bi de kumdaki kakaydı sidikti ne varsa arkasından toplaman lazım.
  • theseachange  (06.06.18 23:40:27)