[]

Vize için istenen iş sözleşmesi

Schengen vizesi için Şirketten evrakları istedim. Konsolosluk yazısı, işe giriş bildirgesi, bordrolar, faaliyet belgesi, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri gelmiş. Ama vize için istenenler arasında bulunan iş sözleşmesi diye bir şey yok. Acaba bu saydıklarımdan birisi mi?
 
Is sozlesmesini ilk defa duyuyorum. Konsolosluga hitaben sirket yazisi ve maas bordrolari ve diger sirkuler vs yeterli.


  • brkylmz  (01.06.18 14:32:34) 
hangi ülke?


  • stanley weber  (01.06.18 15:25:32) 
IDATA Almanya için diyor ki:

"Sgk'lı çalışan değil iseniz çalıştığınız firma ile aranızdaki iş aktini kanıtlayan noter onaylı iş sözleşmenizi sunmalısınız."

Benim vizem daha dün onaylandı, iş sözleşmesi falan vermemiştim sgk'lı çalışan olduğum için.

onun dışında maaş bordrosu, sgk işe giriş bildirgesi, çalışma & izin belgesi almıştım şirketten. Ama ben turizm amaçlı başvurmuştum vizeye.

edit: sgk işe giriş bildirgesi almışsınız işte, iş sözleşmesine gerek yok ki o zaman.
  • rahip janick  (01.06.18 15:55:50 ~ 15:56:31) 
iş sözleşmesi sgk'sız sözleşmeli çalışanlar için.


  • orpheus  (02.06.18 00:07:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.