[]

Böcek acil

Ikidir duyuru ekliyorum fotoyla beraber eklenmiyo kocaman iki bocuk oldurdum banyoda kaynagini bulamiyorum ve napcam
 
kocamandan kasıt ne? siyahlar mıydı?
genelde karafatma diye tabir edilen böcekler çift olarak gezer.

telaşa mahal yok.
banyo gideri, fayans arasındaki boşluklar gibi yerlerden gelirler genelde.
öyle yerlere şimdilik bir şeyler tıkıştır.
yarın da git detan ya da raid'in böcek ilaçlarından al.
hem plastik ev tipi yemlerden, hem de sprey olan ilaçlardan.
plastik olanları banyoda çamaşır makinesi altına, mutfak lavabosunun altındaki dolaba, buzdolabı altına ve bunun gibi kuytu ve böcek çıkma ihtimali olan yerlere koy.

eğer kapı dibinde bir delik ya da fayanslar arasında bir boşluk falan filan varsa, oraya ilaç sıkıp, üstünü silikon ya da mastik tarzı bir şeyle kapatman gerekir.

evcil hayvan varsa ilaçların ona temas etmemesi ya da onun tarafından solunmaması lazım yalnız.

edit:
bir daha görürsen ve daha soğukkanlı davranırsan seni gördüklerinde ne yöne doğru kaçtıklarını izle, genelde yuvalarına doğru kaçarlar.
belki nereden geldiklerini o zaman anlayabilirsin.
  • blatta hiberna  (01.06.18 01:30:06 ~ 01:32:27) 
Baktim gorsellere evet tipi tam ayni ama bunlar da kucuk gozukuyor benimkiler gercekten kocamandi. o kadar kucuk yerlerden sizabiliyorlar mi yoksa bunlar burda nesil kurmus büyüyünce mi karsima cikiyorlar?


  • kush  (01.06.18 01:48:46) 
o belli olmaz.
aynı yuvadan bir büyük, bir küçük de çıkabilir.
çünkü apartmanların derinlerinde bir yerlerde falan yuvaları var biz ne kadar iğrensek de.
önemli olan yuvanın eve olan yolunu kapatmak.
  • blatta hiberna  (01.06.18 01:50:58) 
İmkansız o. 3 tarafi bahceyle cevrili aile apt. bi tek ben yabanciyim. Istifci bunlar. simdi anlasildi isim zor. ozellikle kanatlilar hep bana kaccak


  • kush  (01.06.18 01:57:53) 
o zaman camlara sineklik.

eğer normal metal sineklik pahalı gelirse, rossman'da Koçtaş'ta falan satılan sineklikler var.
pencerenin ölçüsüne göre kesiyorsun, yapıştırıyorsun pencereye.

gayet güzel iş görüyor onlar da.
  • blatta hiberna  (01.06.18 02:01:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.