[]

Diş çekimi

Bugün 1 saat epey zorlayan daha önce kanal olan dişimi artık kurtarılamaz diye çektirdim. Şimdi orası biraz ağrıyor. Dayanılmaz değil ama bir ağrı var. Doktor olabilir demişti ama niye olsun ki? Diş çekildi bitti ne ağrı yapıyor bu durumda? Daha önce de çektirdiğimde ağrı yoktu. Üstelik çekerken de az biraz hissettim acıyı uyuşuk olmasına rağmen. Şimdi şu sinire zarar verme durumu olmuş mudur diye tırsıyorum. Aramızda dişçi varsa içimi rahatlatsın :(
 
benim çekilen diş yeri 3 gün sızlamıştı. çok hafif ama devam etti.


  • sttc  (01.06.18 01:40:20) 
Dişçi değilim fakat daha önce çok diş çektirmiş biri olarak söyleyebilirim. Kanaması durana kadar ağrı yapıyor genelde ki kanaması iyi bir şey. Bir süre daha gider fakat en fazla 1 gün içerisinde bitmesi lazım ağrının. Dişçi arkadaşlar tabi daha detaylı yardımcı olur.


  • ravenclaw  (01.06.18 01:47:10) 
Dişçi değilim, dişçi arkadaşımın söylediğini yazıyorum. Diş çekiminde sonuçta orada travmatik bir operasyon yapılmış oluyormuş. O yüzden ağrı yapması çok normalmiş. Hatta kök sağlamsa veya dört köklüyse, kolay bir çekim olmadıysa ağrı zaten beklenirmiş.

Benim yarısı gömülü yarısı dışarıdaki yirmilik dişim çekildiğinde tam 1 ay ekmek dahil katı hiçbir şey yiyemedim. Direkt yasakladı hekimim çünkü çok zor olmuştu. Hatta uzun süre diş gelmedi, çok uğraştılar, son deneme de olmasaydı ameliyatla alacaklardı. Yarım saat sedyede yatırdılar çekildikten sonra. İki tane profesör çekmişti ve her ikisi de yüksek ihtimalle ertesi gün başlayıp 2-3 gün sürebilecek yoğun ağrı olacağını söyledi.

Aynen dedikleri oldu. İlk gün anestezi falan derken bir şey anlamadım. Ama ertesi gün hayatımda böbrekten sonra çektiğim en efsane ağrı başladı. Acıya dayanıklı olan, koluna kemiğe kadar cam giren insanım, gülerek gitmiştim hastaneye. Bunda ağladım. Kafamı duvarlara çarptım ciddi ciddi. Çok kuvvetli bir ağrı kesici verildi, bana mısın demedi. Günde 3-4 kere ağrı kesici aldığım halde hiçbir faydası olmadı. Gerçek anlamda 3 gün ağladım. Sonra daha hafif ve katlanılır ağrılar 1 hafta sürdü. 2. haftada iyice hafifledi. 3. haftada ağrı kalmasa da zorlanıyordum.

Buz kompresi de çok çok iyi geliyor bu arada. Kesinlikle ilk gün çalkalamayın ağzınızı. Orada oluşan pıhtının kalması gerekiyor yoksa alveolit diye korkunç bir şey oluyor. O bana olmadı ama çok ağrı var deyince doktorum olasılık olarak düşünmüştü.
  • asyamaris  (01.06.18 02:09:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.