Yunanistan'da deniz tatili ne kadar mantıklı?

Sevgili duyuru sakinleri malum euro aldı başını gitti. Bu yaz için deniz tatili olarak yunana giderim diyordum. Otel rezervasyonlarını falan yaptım. 4 gün corfu, 3 gün halkidiki ve 3 gün tassos. Ama şimdi euro böyle uçunca tereddüt ediyorum. Bu kadar masrafa gerek var mı? 10 gün tatilin maliyeti 10 / 12 bin falan. 3 kişilik aileyiz. daha fazla bile olabilir. Fikriniz nedir? Türkiye'de egede bu paraya daha rahat bir tatil geçirebilirim gibi geliyor ama emin olamadım. Siz ne dersiniz?

Senede 1 kere yapılan, insana iyi gelen bu tarz tatillerde bu kadar ince hesaba gerek yok bence; nasıl bir hayatınız var bilmiyorum ama eminim hak etmişsinizdir. Daha ucuza yapılabilirdi evet ama değişiklik iyidir, seneye daha düşük bütçeli yaparsınız olur biter. Keyfini çıkartın, bol bol dinlenin.

  • Bruce  (31.05.18 18:52:52)
Aslında burada hesap yapmak değil amacım. Yani aynı paraya Türkiye'de daha rahat bir tatil geçirilemez mi?

  • taipan  (31.05.18 18:58:29)
Aynı dertten bende de var. 5 gün halkidiki otelini ödemesem vazgeçmiştim. Söylediğin tatilden 10/12 bine kurtarırsan kendini şanslı hisset. Ki daha fazlaya çıkar. Sadece öğle yemeğinde 2 bira+2 ara sıcak+1salata 30-35 euro yani 170-180 tl yapıyor. Keyifli akşam yemeğini sen hesapla. Konaklama+yol+diğer masraflar ile artık yunan tatili hayal gibi.

  • kocakum  (31.05.18 18:58:53)
euro artti ama oralarin yemekleri daha doyurucu ve guzel (en azindan ben gittigimde oyleydi thassos ve halkidiki)

ben gittigimde cok keyif almistim, tavsiye ederim.

10 gun tr de 3 kisilik aile de hemen hemen ayni fiyata cikarsiniz ortalama ustu bir otelde
  • kamyonsans  (31.05.18 19:06:52)
Haklısınız. Ege de daha rahat bir tatil yapabilirsiniz. Rodos’a gittim daha önce gerçekten harika bir yer atmosfer deniz insanlar güzel. Ama hem euro pahalı hem de konsept farklı.

  • goodman  (31.05.18 19:26:34)
son 3 senedir yunana giden birisi olarak malesef bu sene gidemeyeceğim,değmez açıkcası diye düşünüyorum yunan daki hizmet 5 tl 1 euroluk hizmet değil.

  • jamswety  (31.05.18 19:37:44 ~ 19:38:04)