Ukraynadan valizde içki getirmek

Ukrayna Odessa-Ankara dönüşünde yanımda içki getirmek istiyorum ancak bu içki sınırı ne kadar uygulanıyor veya ne kadardan sonrası sıkıntı oluyor? Ona göre valiz hakkı alacağım yoksa el bagajıyla gideceğim.

Çıkışta gümrükte çevirip kontrol yaparlarsa;

Alkol oranı %22 altında olan içkilerde limit 2 litre
Alkol oranı %22 üzerinde olan içkilerde limit 1 litre

iki limiti birleştiremiyorsunuz.
  • mr.goodcat  (31.05.18 17:43:10)
ankara da havalimanında çevirmedikleri sürece istediğin kadar getirebilirsin.

7 şişe getirmişliğim var + free shop dan 2 şişe daha almıştım
  • kleider  (31.05.18 19:50:56)
Kiev-Istanbul arasinda 9 sise getirmistim. Siselerden birisinin sekli biraz farkli oldugundan (penis seklindeydi) muhtemelen abdestleri kacmasin diye bavula dokunmadilar. Tamamen sans isi; yakalanirsan mr.goodcat'in yazdigi gecerli, yakalanmazsan dunyayi getirebilirsin.

  • gormemisin oglu  (31.05.18 20:50:02)
ben geçen yıl oradayken nispeten ucuz bir valiz aldım, sayısını tam hatırlamıyorum ama iki kişi 20 şişeden fazla getirdik yanılmıyorsam. bir valiz tamamen içki ile doluydu, Lviv'den İstanbul Atatürk'e indik, soran eden omadı.

  • gkhncnzdgn  (31.05.18 21:16:56)
Ankarada herkesi kontrol ediyorlar. 3 litreye kadar birsey demezler. 5 litrede de bisey diyeceklerini sanmıyorum. ama daha fazlasini riske etmeyin

  • zaxurani  (31.05.18 22:09:14)