[]

yine ayak bileğimi incittim. alçıya almasak olmaz mı?

dün gece iş yerinde anlık bir hareket sonucu sağ ayak bileğimde ağrı başladı, üzerine basmakta zorlandım, işi bırakıp eve geldim.

sıcak su sabun, fastjel, badaj filan yaptım. bugün üzerine yarım olsa da basabiliyorum ama yine de tam sorunsuz kullanamıyorum ayağımı. daha önce alçıya alınmıştı, sanırım aynı yerden bir doku/bağ zedelenmesi falan. hastaneye gitsem direkt alçıya alacaklar. evde bandaj ve bileklikle takılsam aynı etkiyi vermez mi?

alçıya alınması hareketlerimi çok kısıtlayacak. kullandığım bandaj ve bileklik alçının yerini tutmasa da bayağı sıkı ve düz tutuyor.

off yine de olmadı, giderim bir iki saate.

 
git yaptır
otur evinde dinlen hocam
etme hareket :)
  • kingcyrax  (30.05.18 16:11:38) 
İyi bir ortopediste gidin mr çekip kontrol etsinler derim. Kitle vs de olabilir. Bunun dışında uzun dönemde ayak bileği stabilitesi için eklem kaslarını güçlendirmeniz lazım.


  • neferkitty  (30.05.18 16:32:42) 
şunu al iyi geliyor piyasada muadiller var ama tchbonunki kaliteli.kalitesiz ürün alma gevşiyor.
www.tchibo.com.tr

  • jamswety  (30.05.18 17:10:21) 
20 sene evvel ayağımı burktum bu seneye kadar sorun yoktu bu sene aynı nokta tekrar ağrı yapmaya başladı.Sana tavsiyem doktor ne derse harfi harfine yap.


  • turkuaz  (30.05.18 17:39:36) 
Şu anda bu durumda.

Fastjel sürdüm. Bandajlı sardım ve bilekliği taktım.

i.hizliresim.com

@kingcyrax, teşekkürler.
@neferkitty,gideceğim birazdan hastaneye.
@jamsweety, eklediğim fotodaki bileklik var bende. ama onu da alacağım. güzel bir şeymiş.
@turkuaz, aynı yerden alçıya alınmıştı zaten daha önce.

doku zedelenmesi demişlerdi. muhtemelen yine aynı şey. hayatımı yürüyerek, koşturarak kazanıyorum. çok uzun sürmemesi lazım bu olayın.
  • runagain  (30.05.18 18:08:04 ~ 18:13:37) 
Git abi doktora ciddi bişi o


  • isimmisimyok  (31.05.18 02:09:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.