Kitap yazsam mı?

Oldukça ilginç bir hayatım var, cidden filmi olur, tabi önce kitap lazım. Oradan uyarlanacak falan (özgüvenime hayranım)
--neyse konu bu değil
Yazabileceğime inanıyorum, yazarken kendimden farklı bir karakter kullanacağım, flashbackler-spiralling plot, belki metatextuel... Modernist bir fictive otobiyografi olacak. Tabi fictive kısmı yalan- sadece ben bileceğim gerçek olduğunu yaşananların.

Ne önerirsiniz? bir plan yapmalı mıyım, bölüm bölüm ne yazacagımı önceden belirlemeli miyim yoksa allah ne verdiyse oğuz ataylaşmalı mıyım?

Yazma.

  • Amaranta ursula  (29.05.18 20:20:32)
buraya yaz, kitap yazarsan çok dalga geçilir

  • nihilist at  (29.05.18 20:22:29)
o kadar mı kötü intiba bıraktım sizde ya ?
@@

  • binder dandet  (29.05.18 20:23:44)
bir şeyler yazıp kendin lazer yazıcından bastırsan seni daha çok tatmin eder bence.

  • AlsterWasser  (29.05.18 20:23:56)
@alster
lazerden cktı alıcam bitince o allahın emri.

  • binder dandet  (29.05.18 20:24:27)
Bence o kadar da ilginç bir hayatın yok. Daha ne hayatlar var be. Bence demişim,yani tahmin içerir.:)

  • ırene adler  (29.05.18 20:25:53 ~ 20:36:51)
@ırene

sana hayatımı anlattıgımı hatırlamıyorum.
  • binder dandet  (29.05.18 20:26:39)
@maleficent

benimkisi öyle bir durum değil. cidden filmlik. abartmıyorum-ego da yapmıyorum.
  • binder dandet  (29.05.18 20:35:10)
ingilizce biliyorsan, ingilizce yaz. bilmiyorsan turkce.

kesinlikle yazmalisin.
  • tomcruise  (29.05.18 20:38:55)
Önce kısa bir öykü yaz, paylaş. Bakalım beğenilecek mi? Sonra kitap yazarsın

  • kaptan memo  (29.05.18 20:48:36)
nasıl bir soru bu yav?

abicim kitap yazmak içinden geliyorsa, yani içindekileri yazarak anlatmak gibi bir arzu varsa içinde zaten bunu sormazsın.

ayrıca bir romanı güzel yapan şey kurgu değildir sadece. dili kullanış şekli, üslup... bu ne özgüven yiğidim, zartadanak "kitap mı yazsam yea?" diye giriyon işin içine? bu yüzden ego dan bahsediyor buradakiler. evvela bir hikaye yaz, bunu gönder dergi,site bir yerlere bir eleştiri al bu işle uğraşanlardan.

bir de o nasıl bir dil yav? "modernizması fiktifist bir roman olup zaman zaman spiralli barebacklerle okuyucuyu şeyedecek..." romanın dili ne olacak? türkilizce mi?

neyse yazma sen roman falan, 90 lar pop müziğine çevirmeyin edebiyatı :D

şaka şaka yaz da ağırdan al yada sözlükte yazar ol orada kısa uzun hikayeler şeklinde anlat başından geçenleri. elemanın biri bunu yaptı sonra hatta kitabı basıldı falan. hatırlamıyorum kullanıcı adını.
  • issiz karga  (29.05.18 21:02:21)
Bence bilgisayarda yazıp lazer yazıcında bi yazdır bakalım. Hemen matbaalara oara kaptırma. Kendi lazer yazıcınla bi yazdır ama önce.

  • [GODDARD]  (29.05.18 22:06:00)
yaz bence.

hikayenin ilgi çekici olması için sadece olayların ilgi çekici olmasına gerek yok zaten.
dili ve kurgusu da ilgi çekici olmalı.
yoksa bugüne kadar okuyup hayran olduğumuz kitaplar, izleyip bayıldığımız filmler genelde basit hikayelerdir aslında.

ama elindeki hikaye de ilginçse, o zaman iyice şanslısın demektir.
  • blatta hiberna  (29.05.18 23:09:20)
Bence yazmalısın. Ticari başarı sağlayamasan bile en azından yazmış olursun ve çocuklarına bir anı olur. Kim bilir belki de kitap patlar ve hayal edemeyeceğin yerlere gelirsin.

  • ovungec zeus  (29.05.18 23:21:02)
Yazacaksan ingilizce yaz. Türkçe olursa kimse anlamayacak belli ki.

  • bayc  (29.05.18 23:27:27)
Ortalık romandan geçilmiyor. Yaz da başka türlü yaz ne otobiyografi ne de roman olmasın. ismi de "yazsam roman olurdu ama başka bişey oldu" olur ^^

  • dafaisss  (30.05.18 02:12:01)