diş taşı temizliği acıtıyor mu?

merhabayın,1 ay önce falan diş çektirdim. 1 ay sonra gel diş taşların temizlenecek dedi.

dişimi çektirirken zerre acı hissetmedim. çürük dişti gerçi 5 dakikada filan çekildi. iğneyi filan da hissetmedim. acı eşiğim de öyle çok yüksek değildir ama acımadı ilginç şekilde.

şimdi sözlükte diş taşı temizliği çok acıtıyor, şöyle sızlatıyor falan gibisinden yorumlar okuyorum. öğlen 2'de randevum var. bu sıralar ders çalışmam lazım olduğundan yaşam konforumu düşürmemesini istiyorum.

cidden acıtıyor mu bu illet ya?

Yok ya. Yani bende acimadi.

  • baldur2  (29.05.18 06:56:27)
yok yav bazıları tez canlıdır .. acı yok zırlayan bir alet ve sadece :)

  • later  (29.05.18 07:04:19)
Acıtmıyor da irrite ediyor.

  • jazzabel  (29.05.18 07:34:11)
normali acıtmaz ama derin diş taşı temizliği denilen kök yüzeyi düzleştirme ya da küretaj (zaten lokal anestezi altında yapılıyor) gün içinde biraz hassasiyet yaratabilir.

  • neverlose  (29.05.18 07:43:13)
Neverlose+1
Bir de sonrasında sıcak soğuk gıdalarda sızlama yapabiliyor bir süre.

  • bos gezenin bos ustasi  (29.05.18 08:17:16)
Raadol anestezi gerekmeksizin hic acitmiyor. Hissetmezsin bile. Ben yaptirmadan once disci arkadasima olm az bi hassasiyet bile olacaksa igne vur uyustur demistim. Raadol dedi yapti 10 dk'da acisiz tamamlandi.

  • japon askeri  (29.05.18 08:23:53)
Benimki biraz farklı. Aşırı taş biriktiği için epey rahatsız etti temizlerken. Dayanamayıp lokal anestezi istedim.

Lokal anesteziyle bir şey hissetmiyorsunuz. Temizlik bitince de harika oluyor zaten.
  • monogram  (29.05.18 09:18:16)
on alt dislerde hassasiyet oldugu icin o bolgeyi azcik uyusturuyor, geri kalan hicbir sey acimiyor, sizlamiyor.

  • orange coffee  (29.05.18 09:59:53)
Bende acimisti ama belki ileri seviyede oldugu icindir.

  • chitosan  (29.05.18 11:41:21)
Acıtmıyor normalde ama dişetinin dibinde ısrarcı bir taş varsa onu temizlemek için uğraştıkça dişeti hafiften sızlıyor. Bir de dişetlerinde çekilme varsa diş taşları gidince oralar boş kaldığı için soğuk şeyler içerken biraz sızlıyor.

  • curukturpkokusu  (29.05.18 12:01:51)
benim tecrübem çok acıtıyor. annemin tecrübesi acıtmıyor dişleri hassaslaştırıyor sonrasında sızı vb. rahatsızlık kolayca ortaya çıkabiliyor. kanımca elletmeyin çok mecbur değilse

  • kush  (29.05.18 12:19:09)
cevaplar için teşekkürler.

açıkçası şu an yemedi.

ağustos-eylül'e erteledim :)
  • mind mischief  (29.05.18 12:26:02)
geçen hafta yaptım. acımadı ki!
korkacak bir şey yok bence büyütmeyin gözünüzde. yazın tertemiz dişlerin keyfini çıkarın.

  • cliquot  (29.05.18 12:39:00)