[]

PSN harcamalarının kredi kartına farklı tutarda yansıması

Başlık azıcık garip oldu farkındayım ama şöyle bir sorum olacak. PS4'üm üstünden PSN Store'dan 209 TL'ye bir oyun aldım ve Türk kredi kartımla ödeme yaptım. İşlem geçmişimde de harcamanın 209 TL'lik olduğu yazıyor.

Lakin kredi kartımın ekstresi kesildiğinde tutarın 219.60 TL olduğunu gördüm. Bununla ilgili bankayı aradığım zaman da "işleminiz 44.47 dolar olarak gerçekleşmiş, bir önceki günün kurundan hesaplanmış" dediler.

Sony Türkiye telefon desteği ise, orada kaç TL yazıyorsa biz o parayı çekeriz diyor. Kredi kartı ekstresinde de işlemin dolar olduğuna dair bir bildirim yok.

ING Bank beni mi düdüklüyor burada acaba, yoksa başka bir durum mu var?

 
Store'dan cok uzun suredir oyun almadigim icin tam hatirlamiyorum ama checkout asamasinda Amazon'da oldugu gibi kur secimi yapabileceginiz bir yer var da orayi gozden kaciriyor olabilir misiniz? USD ode TRY ode gibi


  • elon  (28.05.18 20:40:22) 
aylardir psn tr'den alisveris yapiyorum hic farkli bir tutar gormedim.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (28.05.18 21:28:54) 
İng bankın öyle bir garipliği var. Zamanında Paypal hala buradayken Türkiye'deki bir siteden paypal aracılığı ile TL ödeme yapıyordum. İşlem provizyondayken işlem tutarından fazla gözüküyordu. Provizyondan çıkıp dönem içi işlemlere düştüğünde normale dönüyordu.


  • inheritance  (29.05.18 11:40:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.