[]

Banyo Fayansi ve Derz? (Derz dolgusu ya da)

Selam sevgili mimarlar, muhendisler, ustalar;

Ultra acemice bir sorum var:

Banyo tadilati icin 34 m2 duvar + 10 m2 yer icin usta 1 tane silikon dolgulu derz al dedi.

Ben de gittim su resimdeki 5 kg olandan aldim : cdnd.koctas.com.tr

Bu "derz dolgu" diye aldigim seyin kendisi derz mi? Yoksa derz ayrica aliniyor da bu sey onun dolgusu mu?

Bir de 5 KG yeterli gelir mi? Bir de cuvalda 20 kg olani vardi.

 
en kalitelisini almışsın. bu derz dolgusu.

miktarı bilemem. ustaya sor.

bu tekzen koçtaş falan danışma hatları vardır oraya da sorabilirsin veya online chat olan siteler varsa.
  • Photographer  (27.05.18 22:43:16 ~ 22:43:38) 
banyoda fayans aralarında boşluklar var ya , onlara derz deniyor

dolgusuda senin aldığın, derz dolgusu yani.
  • Photographer  (28.05.18 04:59:08 ~ 04:59:17) 
Kaliteli almışsın +1

Derz bir yüzeydeki malzemelerin arasındaki ince çizgilere deniyor, yani duvardaki tuğla aralıkları da, büyük alanlarda dökülen şap birleşim yerlerine bırakılan aralıklar da derzdir.

Genel olarak derz diyince seramik (fayans) aralarındaki boşluklar geliyor aklımıza, derz dolgu da onu dolduran madde. Dolgu kelimesini kullanmadan sadece "derz al" "şuranın derzini ver" gibi hatalı kullanımlar da çok ama işi anlamaya ve yapmaya yetiyor.

Lan amma uzattım!

O alana 5 KG az, seramiklerin boyutları büyük derz aralıkları inceyse belki yeter diyeceğim ama yine yetmez ya.
  • John Bloor  (28.05.18 10:23:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.