[]

Şu matematik sorusunun çözümünü paylaşabilecek var mı ?

Soru ekte.
 
üstad cvp e mi?

sanırım e.


elimizde en az 1 25 kuruş olduğunu varsayarsak ;
değerlerimiz şu şekilde gidiyor. 0,25 0,5 0,75 1 1,25 1,50 1,75, 2... gibi. ( yani hepsi her halükarda 25 kuruşun katları)


eğer elimizde 2 adet 25 kuruş 10 adet 50 kuruş olsaydı miktar 5,50 tl'ye çıkar ve 22 adet değer elde ederdik. ya da 3'e 9 olsaydı bu sefer 5,25 tl olacaktı 21 değer olacaktı.


17 x 0,25 kuruş = 4,25 yapar. elindeki toplam para 4,25 tl. şıklardan sağlama yaparsan 7 adet 25 kuruş 5 adet 50 kuruş çıkar.
  • caletti  (27.05.18 22:47:08 ~ 23:18:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.