ters yön klibinin youtubeden kaldırılması hakkında neler düşünüyorsunuz?

contra (çağdaş terzi) nın ters yön klibinin youtubeden kaldırılması hakkında neler düşünüyorsunuz?

Contra - Ters Yön Neden Kaldırıldı?
www.youtube.com

Norm Ender'den Aynur Aydın'a kapak gibi cevap!
www.youtube.com

Contra-Ters Yön Neden Kaldırıldı Detaylı Anlatım
www.youtube.com

Contra - Aynur Aydın Tarafları?
www.youtube.com

Aynur Aydın'a Norm Ender'den Cevap (Ters Yön Telif Meselesi)
www.youtube.com

Contra kim tanımıyorum, aynur aydının birkaç şarkısını duymuştum sadece.

Ancak ortada izinsiz bir kullanım varsa müsamaha gösterilecek hiçbir şey yok. Sırf rapçi isyankar illegal boy havaları için izinsiz kullanım haklı gösterilemez.
  • helena  (25.05.18 14:38:30)
Yazık olmuş, güzel şarkı ve güzel söylüyordu. Neden kaldırıldığını öğrenmek için dakikalarca video izlemek zorunda kalmasak keşke, sevabına yazsaydınız!

Neyse video bir küsür dakikaymış izledim, daha doğrusu okudum.

Merak edenler için;

Aynur aydın diye bir şarkıcı ya da besteci varmış (tanımıyorum) bunun bir şarkı ya da bestesindeki giriş kısmındaki bir melodi ters yön adlı şarkıdaki melodiye benziyormuş.

Lan (bkz: topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki?)

Yanlız benim bu bakınızı verirken ilk önce 8 nota var yazmam da ayrı ayıp :)
  • John Bloor  (25.05.18 15:44:13 ~ 15:50:22)
sevgili John Bloor yanlız yazarak yanlış yazmışsın doğrusu yalnız tdk.gov.tr kopyalıyorum

yalnız
sıfat
1. sıfat Yanında başkaları bulunmayan
"Sokaktaki yalnız çocuk."
2. zarf (ya'lnız) Yanında başkaları olmayarak
"İki refik, sevgili arkadaşlarını yalnız bırakmak istemediler." - A. H. Müftüoğlu
3. zarf (ya'lnız) Yalnızca
"Kendisini yalnız Bombay'a kadar götürecek tren parası vardı." - F. R. Atay
4. bağlaç Ama
"Giderim yalnız arkadaşlarımı isterim. Güzel yalnız biraz renksiz."
5. isim, ruh bilimi Toplumsal ilişkilerden yoksun veya yoksun bırakılan kişi
  • francescodellamorte  (25.05.18 17:08:56)