Pasaport başvurusu ve süre uzatma?

Beş gün sonra pasaport için randevum var. Hayatımda ilk defa pasaport alacağım için bilmediğim şeyler var.

Pasaport harç bedeli ve defter bedelini bankaya ödeyip, elime dekontu alıp, iki adet biyometrik fotoğrafım ile birlikte ilgili nüfus müdürlüğüne gideceğim.

Soru şu: Harç bedelini 6 aylık ödesem, 6 ay sonra basit bir şekilde uzatmak istesem uzatabiliyor muyum?

yoksa aynı şeyleri yeniden yapmak zorunda mıyım? nüfus müdürlüğünden randevu almak, bankaya ödeme yapıp, yeniden biyometrik fotoğraf çektirmek gibi?

defteri bir kere aldığımızda istediğimiz zaman istediğimiz gibi uzatabiliyor muyuz yani yoksa yeniden mi almak gerekiyor uzatmak için?

uzatma yok artik. tum islemleri bastan yapip tekrar defter parasi vermek gerekiyor.

o yuzden 10 yillik alin.
  • brkylmz  (25.05.18 01:40:13)
en baştan başlamak gerekiyor. eski pasaportunuza delik açılacak ve size teslim edilecek, yeni bir pasaport alacaksınız.

  • amour fou  (25.05.18 01:40:54)
6 aylık pasaport pasaport sayılmaz bile. çoğu ülke vize vermez veya sizi kabul etmez. uzatma diye bir olay da olmadığı için en mantıklısı alabildiğiniz en uzun süreli pasaportu almak.

  • nrmnm  (25.05.18 03:02:44)