Kinetic ve solar saatlerde pil olması durumu

Bilen bilir, bu saatlerde hareket enerjısının saklandıgı ya da günes enerjısının saklandıgı piller vardır.

mantık olarak, pil olan bir seye neden hareket enerjısı ya da günes enerjısıyle doldugu ıcın bin iki bin liralar veriliyor?

mantıgı nedir?

quartz al?

100 liraya da Güneş enerjisiyle çalışan dandik saatler var, 2000 liraya gördüğün saatler o segmentte satış yapan bi markaya ait olduğu için o fiyatadır.

  • angelus  (24.05.18 23:53:53)
Reno da gidiyor mercedes de.

Reno al?

Mekanizma, teknoloji farkı.
  • bir ileti paylastim  (24.05.18 23:54:38)
aynı özellikte daha ucuz saatler de vardır, yani güneş enerjili saatler 2000 liradan başlar gibi bir durum yoktur.

  • gezegen olan pluton  (24.05.18 23:57:36)
kinetic saatin esprisi şu; pilinin değiştirilme ihtiyacı çok daha uzun zamanda ortaya çıkıyor. yani kolay kolay saati açmak zorunda kalmıyorsun. saati açmak sıkıntıdır en basitinden su geçirmezliği riske girer.

yeni, tutulan ve biraz da karmaşık bir sistem olduğu için basıyorlar fiyatı.
  • herhaltibiliyoring  (25.05.18 01:56:59 ~ 01:57:38)