Bu evdeki odanın içinde yangın merdiveni kapısı mı var?

5. ve 10. fotoğrafta gözüküyor. bu yangın merdiveni kapısı mı? Biraz garip değil mi yangın merdivenin böyle odaya açılması?

www.sahibinden.com

bir çok yerde yapıyorlar bunu. bazen de iskan alındıktan sonra o şekilde büyütüyorlar odayı

  • kisa  (24.05.18 15:06:35 ~ 15:07:07)
yangın kaçış holü oda olmuş sanırım. yapılan bir uygulama. balkon oda gibi.

  • ozdek  (24.05.18 15:11:44)
bu binadan bir ev satmıştık yakın zamanda :)

acil çıkış kapısı evet.

emlakçı değilim. bir yakınımızın eviydi.
  • eeb  (24.05.18 15:21:08)
yeni yapılan evlerde hep böyle. dışardan merdiven gözükmesin diye bina ortasındsn oluyor. biizm de yatak odasında kapı vardı. ev içinden kaçış oluyor yangın olursa yani

  • oscar  (24.05.18 16:11:22)
Kadıköy'deki yüksek katlı kentsel dönüşüm projelerinin neredeyse hepsinde bu var. Binanın arka tarafında yangın merdiveni oluyor. Merdivene açılan kapının olduğu mahal yangın holü. Bir nevi yangının merdivene atlamasını engellemek için bırakılan boşluk. Fakat, iskandan sonra oraları walk-in-closet yapıyorlar genelde.

O kapıları da daire sahipleri güvenlik nedeniyle büyük ihtimalle kilitliyorlar, kilidi yoksa bile kilit ekletiyorlar. Yangın çıkınca da işte aynen o yurt yangınında ölen kız çocuklarının başına geldiği gibi yangın kapıları kilitliydi denecek.

Ülkemizin saçma sapan şehirciliğinin bir yansıması.
  • malheiros  (24.05.18 16:15:26 ~ 18:38:45)
5 kattan yüksek yapılarda yangın merdiveni şart, e merdiven olunca da buna açılan bir kapı lazım. O kapı da en mantıklı şekilde yatak odasında oluyor.

  • John Bloor  (24.05.18 18:20:54)