atatürk havalimanı yerine yapılacak olan bahçe

bu bahçe için mesela herhangi bi çevre organizasyonu da bir projeyle başvurabilir mi dersiniz? başvurursa umudu olur mu? yoksa ihaleyi cengiz gibi tipler mi kapar direkt?

Bizim tahmin ettiğimiz gibi bir bahçe olacağından şüpheliyim. AVM, rezidans ve konut alanlarının ortasında bir süs bahçesi olacaktır orası.

  • kaptan memo  (24.05.18 11:25:24)
etrafta gördüğü en kucuk yesil alani bile nasil betona donusturebilecegini dusunen bir zihniyetin bu kadar buyuk bir alani bir bahce haline getirebilecegini ciddi bir sekilde dusunmemek gerek bence.

eger boyle bir durum olursa, belediyenin sirketleri zaten bunu hallederler.

ayrica, farkindaysaniz soylenen park/orman/koru filan degil, bahce.

hani evinizin "arka bahcesi" gibi dusunun.

ya da cesitli zerzevatin yetistirilmek icin ekildigi bir tur "hobi bahcesi" gibi dusunun.

yani, o kadar buyuk bir alanin insanlarin özgurce dolasabildigi bir yesil alan kalmasi mumkun degil bu iktidar oldugu surece.

kalan, sadece o alanin girisindeki 3-5 m2 alanda yer alan "bahce" olur. onun disindaki alan beton beton ve yine beton olur.

ve bir baska nokta da adin "millet bahcesi" seklinde dusunulmesi.

halihazirda icinde "atatürk" gecen bir yerin adi, kullanim sekli degistirilirken neden degistiriliyor? elbette, ataturk adini silmek icin. ama bunu yaparken "e ama yesil alan, bahce bu bahce" diyerek, olasi tepkileri de azaltmak istiyorlar.
  • for the record  (24.05.18 11:59:36)