en karlı mil - uçak bileti kazandıran kart hangisi?

arkadaşlar aylık ortalama 50bin tl civarı yurtdışı (google & facebook ad.) harcamam var. bunu hesap kartımdan yapıyorum. kredi kartından yapıp mil kazanma fikri geldi aklıma ama bunun için en karlı kart hangisi aceba?

garantiden kazandığım millerin %5ini uçuşta kullanabiliyormuşum sanırım. çok karlı gelmedi bana.

tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Ben gecmiste Garanti'nin Miles&Smiles Premium kredi kartini kullandim. Soylediginiz %5 olayini hic duymadim, millerle de hem yurt ici hem de yurt disi defalarca uctum.

Ozellikle American Express olan kart baya iyi mil kazandiriyor. Suradan asagi yukari ne kadar kazanacaginiza bakabilirsiniz www.milesandsmiles.net
  • elon  (22.05.18 17:23:59)
normal bonus kartla aylik 500-750 tl arasi bonus puan kazanirsiniz. thy ile ucuyorsaniz miles and smiles da mantikli.

  • brkylmz  (22.05.18 17:26:35 ~ 17:26:56)
%5 hiçbir kartla kazanamazsın bir kere o rakamı unut, 10 yıl önceydi bu oranlar. garanti kartlarıyla %5 alabilmen için kampanyalı magazalardan ve bir seferde çok yüklü olmayan alışverişler yapman lazım. tüm harcamanı kampanyadan yapsan ancak %5 alrdın ama ad service'lerin kampanyalı olması imkansıza yakın (daha çok thy, migros, opet gibi markalarda ve restoranlarda kampanya oluyor).

diğer kartlarda da aynısı olmasa da aynı kapıya çıkan kurallar geçerli ve en iyi olasılıkla %1-2 arası bir geri kazanımın olur, fazlasını bekleme.
  • 507  (22.05.18 17:39:50)
miles smiles ile y.dışından alışveriş yaparsan güzel kar edersin.
50 bin tl yapsan 25000 mil kazandırır (min)

onla da 6.6 kez y.içi 2.5 kez avrupa yaparsın
  • dieselsingle2  (22.05.18 18:05:04)
ad service harcamalarını yurtdışı görüyorsa sistem evet puan kazanımı çok iyi olur. normal kart 25.000 amex, 31.250 kazandırır.

  • 507  (22.05.18 18:28:36)
şimdi bazısı direk kazandığım mil puanları kullanabileceğimi söylüyor. bazısı ve thy'den sorup tam anlayamadığım kadarı ile de kazandığım mil puanların %5'ini kullanabileceğim söyleniyor uçak bileti alırken.

tam olarak anlamadığım şu olay var;
uçak bilet harici, normal alışverişlerimden 75.000 mil puan kazandım diyelim.

thy'de yurt içi uçak bileti için 3750 mil gerekiyor.
kazandığım 75.000 milin %5'i 3750 ediyor. o zaman bu yurt içi uçuşu karşılıyor gibi görünüyor???
  • buckethead  (23.05.18 00:01:25)
%5 diye bir olay yok kaç mil kazanırsan o kadar harcarsın.

  • 507  (23.05.18 00:16:42)
%5 diye bir seyi ilk defa duyuyorum.
Surekli ucan biri olarak garanti miles smiles amerikan express. Statu degil degil bonus mil kazaniyorsunuz kart ile. Onunla da thy’den rahatlikla odul bilet alabilirsiniz. Bir yildir bu sekilde aliyorum ozel gezilerimi.

  • 65 derece  (23.05.18 00:30:43)