Bana bi İtalya planı yapsak ya

Daha önce Bologna, Floransa ve Roma'yı gezdim. Şimdi yine Bologna gidiş, Roma dönüş uçak biletlerim var ama bu iki şehri tekrar gezmek yerine başka yerler görmek istiyorum. Sadece son gece Roma'da kalabilirim belki.

Aslında özellikle gitmek istediğim yerler var ama sadece 4 gece kalacağım için işin içinden çıkamıyorum. Napoli ve Puglia'yı görmeyi çok istiyordum mesela ama Venedik'i göresim de var. Bir de asıl daha güney tarafları çok merak ediyorum hatta Güney İtalya'yı uzun uzun gezmek istiyorum ama hem sadece 4 günüm var hem de euro'nun hali malum olduğu için güney'e inemem sanırım bu seferlik.

Şimdi İtalya'yı iyice gezenlerden, bilenlerden tavsiye istiyorum. Ben nerelere gitsem de şu 4 günü en güzel şekilde değerlendirsem?

ucuz uçak biletinin adresi bolonya'ya bir kez daha selam olsun! ucuz diye oraya gidiyorsun, sonra planın bir noktası orası oluyor, böyle kararsızlığa düşüyorsun :(

napoli ve güney kısmını geç, 4 gün için o kadar yol teptiğine ve ulaşım giderlerine değmez, başka zaman gidersin komple güneyi gezersin.

bolonya roma arasında 4 gün ayırmaya değer bir tek floransa var bence, oraya da gitmişsin. gerçi hakkını vermedin muhtemelen ama illa başka yer olsun diyorsan başka da biyer yok. verona venedik yapabilirsin ama oradan bi daha roma'ya inmek de dert. cenova-portofino-cinque terre ya da san gimignano-siena daha yakın ama oralar da çok basit mi gelir sana bilemiyorum.

bence roma ya da floransa'yı hakkıyla gezmediysen (bence ikisi de en az 1 haftalık şehirler) oraları hatim edebilirsin. ben ikisinde de 1 haftadan fazla kaldım ama bi daha yapıcam bu eylül'de.(benim biletler de bolonya-roma)
  • Bruce  (22.05.18 16:34:19 ~ 16:36:41)
floransa'dan bir gün cinque terre'ye, bir gün de san gimignano'ya gidebilirsiniz. ikisi de harika yerler. cinque terre'ye la spezia'dan aktarma yaparak trenle ulaşım rahat ama san gimignano'ya otobüsle gidiliyor. san gimignano fotoğraflarda göründüğünden çok çok daha güzel bir yer. o kasabanın sokaklarında yürümek bambaşka bir his.

  • dento  (22.05.18 16:51:40)
venedik çok kalabalık oluyor ve uzun uzun gezilmezse zaman kaybı. araba kiralayıp siena napoli amalfi yapılıp geri dönülebilinir.

  • mikahakkinen  (22.05.18 16:53:23)
Verona'yı ve Lago Garda'yı (Sirmione, Limone gibi kasabalardan bahsediyorum) görmeden ölmeyin.

  • luin 41  (22.05.18 17:17:37)