[]

ingilizce

şurada grow up yerine sadece grow kullanılmış olsa ne olurdu? "when i was growing" ile ne farkı oluyor? bazı phrasal verb'lere bakıyorum köküyle birebir aynı anlama geliyor.

"When I was growing up, I had a balanced diet."


 
when i was growing deseydin senin bir fasulye ya da buğday filan olduğunu düşünürdüm.


  • tepedeki psychedelic adam  (22.05.18 12:06:01) 
Çünkü "grow" meyve, sebze, ağaç, sakal, saç, köpek, insan gibi şeylerin fiziksel olarak büyümesiyle ve büyütmesiyle alakalı iken; "grow up" ise olgunlaşmakla ilgili.


  • m e b  (22.05.18 12:09:40) 
tepedeki +1


  • Traveller  (22.05.18 12:39:14) 
  • peggy  (22.05.18 12:44:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.