[]

Efektler icin basit video duzenleme programlari

Öğrencilerimle bir kisa film cekiyoruz. Bir sahnesinde cadinin gelmesi, birden yok olup gitmesi,sesi, iksiri koyunca buhar cikmasi fln bu tarz efektler yapmam lazim. Bircok seyi moviemakerla hallettim ama bunlari yapamadim bi turlu. Bunlari yapabileceğim ve kullanimi basit bir video edit programi önerir misiniz?
Tesekkurler simdiden 
yok ne yazık ki öyle bişi.
after effects e girmek gerekecek.

  • rentts  (22.05.18 11:56:46) 
Transparan arkaplanlı duman efekti bulunca herhangi bir programla atabiliyor olmanız lazım. Önerim mac varsa imovie ya da final cut. Ama hazır efekt her zaman kötü durur, düzgün bişey istiyorsanız afrer effects için kolay tutoriallar bulunabilir youtube'da. Mac varsa bir alternatifi motion fakat kullanmadım.


  • mirafiori  (22.05.18 12:14:51) 
ben de surekli after effectse denk geliyodum zaten. Mecbur ona bakacam zaten. Ya evet hazır efekt dandik durur ama filmim gerisi de cok muhtesem degil:) mac yok maaselef:/


  • livaist  (22.05.18 12:19:24) 
hazır gifler var buhar çıkma falan bunları al kurguda koy direk. sen yapma. mirafiorinin dediği gibi "Transparan arkaplanlı duman efekti bulunca herhangi bir programla atabiliyor olmanız lazım" olayı da geçerli. atıp sadece küçük bir işlemle arkasında ki siyah background'u yok ederek kullanabilirsin ama gif'te bunu da yapmıyorsun. sormak istediğin sorular olursa cevaplarım.


  • iyi olmayan gececi  (22.05.18 15:25:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.