Şu ürünü aldım ama ayaklarını takacak alan yok

www.vivense.com

ürünü geçen ay aldım. montaj için gerekli vidalar ile montajını yaptım ancak ayak kısmı için delik, vidalama alanı yok. ben matkapla delsem pert ederim ürünü. daha önce bu tarz bir kurulum yapmış olan var mı? kurulum açıklamasında ayaklar için bişey yazılmamış. anlayamadım

Vidayı şarjlı tornavida (matkap) ya da matkap ile çok hızlı olmadan vidalayacaksınız, uygun ölçüde vida ile hem kendine delik açmış hem de yerine tutunmuş olur.

Beraberinde vida gelmiştir zaten, yoksa da 3,5x18 vida lazım size. Fotodan anladığım malzeme et kalınlığı 18 mm, ya da yakın bir ölçü. Uzun vida kullanırsanız delip üstten çıkar, buna dikkat edin.

Elektrikli alet yoksa sabırla ama kolunuz koparak tornavida ile de vidalayabilirsiniz.

Aynen şöyle ; youtu.be
  • John Bloor  (21.05.18 18:24:31 ~ 18:26:23)
çekiçle bir kere vurup sabitle sonra tornavida ile çevirirsen yerleşir zaten vida. elektrikli vidalama aleti varsa daha onunla da kolayca yapılıyor.

  • nrmnm  (21.05.18 18:25:17)
Hemen hemen aynı ayak şekliyle bimden aldığım tv ünitesinde delik yoktu. Nereye istersem oraya takayım diye serbest bırakmışlar sağolsunlar şeklinde polyannacılığımı yapıp sinirlenmedikten sonra aldım şarjlı matkabı, mandrenin ucuna vidanın havşa başını oturmakta zorlansam da birkaç denemede salgısız dönmesini sağladıktan sonra işaretlediğim yerleri hem delip aynı anda da diş çekmeye başlamış oldum. diş çekme bittikten sonra matkabın ters motoru tuşu sağolsun saat yönünün tersinde döndürerek de tek tuşta diş çektiğim yerden vidayı çıkarmış oldum.

Böyle bir imkan yoksa elle, yıldız tornavidayla sabırlı bir şekilde diş çekilebilir. Vidanın dişleri sabitleme yaptığımız başparmakla işaret parmağını biraz acıtıp kızartabilir ama olsundur.
  • onemoremile  (21.05.18 18:29:05)