Aracımın motoru tozlandı kirlendi nasıl temizlemeli

Aracımın motoru tozlandı baya. kablolar borular filan. bunu yıkatmak çeşitli aksamlarda paslanma ve çürümeye neden olur diye düşünüyorum. nasıl temizlemeli bilen var mı?

araç polo 2017

Motor temizliği yapıyor araba yıkama yerleri. Gidip bilgi alabilirsiniz

  • kojonotsuki  (20.05.18 22:48:04)
Valla öyle her yıkamacıya girip motor temizliği yıkaması yaptırma, araştır ne gibi solusyon ve malzemeler kullanıyorlar ona göre yıkat derim. Sonra arabanın beynine zarar verebiliyorlar.

  • tekil3.şahıs  (20.05.18 22:59:51)
Eger yag kacagi yoksa asla yikatma.

  • ykyt  (20.05.18 23:58:53)
kaputu aç hava püşkürt. benzinliklerdeki süpürgelerde hava basma tabancası var onunla hava tutun.motor öyle herkese yıkatılmaz.

  • mikahakkinen  (21.05.18 00:15:38)
aslında pis motor daha sağlıklıdır derler ama psikolojik olarak motorun temiz olması önemlidir. kaputun altının tertemiz olmasını tercih ederim şahsen.

ama detaylıca uğraşarak temizleyecek iyi bi yer bulmak lazım. hortumla girişen adamlar var aman diyim.

su kullanılacaksa elektronik yerlerin kapatılıp temizlenmesi gerekiyor.
  • ssiradanbirigibi  (21.05.18 00:57:22 ~ 00:59:31)
Bosa heyecan aramamak lazim. Ozel bir durum yoksa hava tutun veya islak bir bezle görünen yerleri silseniz yeter.

  • reactionic  (21.05.18 01:00:54)
2017 polonun motoru yıkanmaz. paslanmadan daha çok sensörlerde ve kablolarda sıkıntı çıkar.

detaylı yıkama yapan yerlerin özel solüsyonları oluyor. onları sıkarak temizliyorlar. su tutmuyorlar.
  • false pretension  (21.05.18 01:04:46)
Dizelse tazyikli sıcak suyla yıkamacılarda yıkatabilirsin. Benzinliyse heyecan arama.

  • goodman  (21.05.18 02:37:15)
ben tazyikli su ile senede bir tozu kirilsin diye yikarim. bir kere de ufak bir yag kacagindan sonra tamirci direk sabunlu su/yag sokucu ile girismisti, piril piril oldu.

kisacasi sigortalarin ve beynin oldugu yere dikkat ettigin surece birsey olmaz..
  • cooperr  (21.05.18 04:52:47)
Hiç gerek yok, hele ki basınçlı su ile yıkamak ve yıkadıktan sonra kurutmak için basınçlı hava tutmak resmen kanser sebebi. Suyun nırmakde giremeyeceği yerlere bile su sokarsınız.

Kısa vadede asla bir şey olmaz ama uzun vadede yazık olur. Çok kafanıza takıyorsanız bir paket ıslak mendil alın girişin. Çok daha kolay olacak görürsünüz.
  • John Bloor  (21.05.18 16:24:07)